Kaza yaptım sizce kim hatalı?Görüşleriniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın sağından geçilmez falan diyorsunuz tamam da adam sol şeritte duruyorsa yada ağır ilerliyorsa, kornaya selektöre rağmen sağ şeride geçmiyorsa neyini bekliycem ben onun. yeri geliyo bi bakıyosun 2 şerit yolda adam sığır gibi sol şeritte 30-40 ile gidiyo gelde deli olma, o sağ şeride geçene kadar sol şeritte kuyruk yapıp sığır sürüsü olmaya gerek yok.

ben genel anlamda sağlarım çünkü sağdan gitmek çoğu zaman soldan gitmekten daha seri oluyor. adam kalas işte ne selektör yapıyosun geçiyor sağa ne de korna çalınca. ondan sonra makas attı oluyor adı, millet kendince laf söylüyor, geçin o zaman arkadaş sağ şeride, arkanızda sizden hızlı araç geliyorsa geçin sağa sollasın sizi, adamın trafik kuralına uymasına yardımcı olun işte.

bide şöylesi var sen tam sağa geçiyorsun geçmeye başlıyorsun sağa geçiyo kendince ama senin üstüne kırarak. yav arkadaş senin sağ dikiz aynan ne diye var, süs diye mi koymuşlar onu oraya, sağa döneceğin veya yöneleceğin zaman sağ dikiz aynana baksana gelen giden var mı diye!

hiç merak etme kardeş sende suç falan yok, suç sol şeridi düşük hızda işgal eden (hatta adam burda resmen karşı şeritte) ve dönüş kurallarına uymadan (dikiz aynasını kontrol etmeden dönmeye çalışan) iş yapan o adamda

waziley

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yani bencede öyle ama ne olacağı belli olmaz burası türkiye.Sıkıntı ettiğim yok en fazla 200 tl ye yaptırırım bunun için kasko bozulmaz zaten sadece vakit kaybı

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın sağından geçilmez falan diyorsunuz tamam da adam sol şeritte duruyorsa yada ağır ilerliyorsa, kornaya selektöre rağmen sağ şeride geçmiyorsa neyini bekliycem ben onun. yeri geliyo bi bakıyosun 2 şerit yolda adam sığır gibi sol şeritte 30-40 ile gidiyo gelde deli olma, o sağ şeride geçene kadar sol şeritte kuyruk yapıp sığır sürüsü olmaya gerek yok.
ben genel anlamda sağlarım çünkü sağdan gitmek çoğu zaman soldan gitmekten daha seri oluyor. adam kalas işte ne selektör yapıyosun geçiyor sağa ne de korna çalınca. ondan sonra makas attı oluyor adı, millet kendince laf söylüyor, geçin o zaman arkadaş sağ şeride, arkanızda sizden hızlı araç geliyorsa geçin sağa sollasın sizi, adamın trafik kuralına uymasına yardımcı olun işte.

bide şöylesi var sen tam sağa geçiyorsun geçmeye başlıyorsun sağa geçiyo kendince ama senin üstüne kırarak. yav arkadaş senin sağ dikiz aynan ne diye var, süs diye mi koymuşlar onu oraya, sağa döneceğin veya yöneleceğin zaman sağ dikiz aynana baksana gelen giden var mı diye!

hiç merak etme kardeş sende suç falan yok, suç sol şeridi düşük hızda işgal eden (hatta adam burda resmen karşı şeritte) ve dönüş kurallarına uymadan (dikiz aynasını kontrol etmeden dönmeye çalışan) iş yapan o adamda

temde falan gitmiyorsanız yada sola dönmek için hamle yapmış bir sürücünün sağından geçmek kurallara aykırı diye biliyorum...

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
temde falan gitmiyorsanız yada sola dönmek için hamle yapmış bir sürücünün sağından geçmek kurallara aykırı diye biliyorum...
şimdi çok basit bi mantık yürütelim. 2 gidiş şeritli bi yoldasın. sol şeritte adamın birisi durmuş sola dönecek karşıdan gelen trafiği bekliyor, sende arkasındasın geldin, sağ şerit boş hala ama adam sol şeritte hala karşıdan gelen trafiği bekliyor. sen o bomboş sağ şeritte o araç dönmeyi beklerken durur musun yoksa o aracın sağından devam mı edersin? durup bekleyeceğini hiç sanmıyoruz değil mi, demekki sola dönmek için hamle yapmış bir sürücünün sağından geçmek için tem'de olmaya falan gerek yok.

şunu yanlış yapıyoruz biz, çok şeritli yol ne demek? işin doğrusu sollamaktır çünkü her bi soldaki şerit daha yüksek hızla gelenler içindir. ama ne selektörle ne kornayla hiç bi şekilde bi sağdaki şeride geçmeyen bir dingili yol boyunca sen beklermisin sağa geçsinde sollim diye? baktın herif harbiden dingil, bi sağ şeride geçersin sağından ilerler kurtulursun.

şu sağlama ön yargısını yıkalım artık. eğer sağlanmak istemiyorsak arkamızdan gelen bizden daha hızlı araçlar için yeri geldiğinde sağ şeride geçip ilerleyelim o zaman.

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu ülkede ve bütün dünyada kurallar uygulanmak için koyulmuştur.
mantık çerçevesinde olmayabilir bunları kabul etmiyor olabilirsiniz ama trafik polisi-hakim-savcı artık hem kimse aa evet bu mantık doğru diye yargılamaz kuralları açar okur ona göre sonuç çıkar...
mantıkla hareket etseydik şuanda bu ülke bu durumlarda olmazdı!!!

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
resmi trafik kuralları:

46/2b Şerit değiştirmeden önce gireceği şeritte sürülen araçların emniyetle geçişini beklememek 46/2-c Trafiği aksatacak veya tehlikeye sokacak şekilde şerit değiştirmek
46/2-d
Gidişe ayrılan en soldaki şeridi sürekli olarak işgal etmek
53/1-a
Sağa dönüş kurallarına riayet etmemek.
55 Geçilen araçların geçilmekte iken kurallara uymaması
56/1-a Şerit izleme ve değiştirme kurallarına riayet etmemek
67
Sürücülerin, park yapmış taşıtlar arasından çıkarken,duraklarken veya park yaparken,sağa veya sola dönerken trafik kural ve yasaklarına uymaması

o sağa dönüş yapan araç tüm bu kuralları çiğnemektedir. ayrıca inceledim ve trafik kurallarında sağlama yapılamaz diye bir ibare göremedim. madem kural istiyorsunuz alın size kural

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Furkan'cım şimdi sen ''araçların sağından geçmek yasaktır'' kuralı yokmu diyorsun?
yoksa benmi yanlış anlıyorum????

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Furkan'cım şimdi sen ''araçların sağından geçmek yasaktır'' kuralı yokmu diyorsun?
yoksa benmi yanlış anlıyorum????
valla abi ben baktım bulamadım, kontrolsüz şerit değiştirmeler falan var, anlık şerit değiştirmeler var ceza olarak. baktığım yerde yazılan maddelerden bunları seçip koydum. bulan veya bilen varsa maddelerini bulalım koyalım öğrenelim hep birlikte.

yalnız şu varki daha önceki saydığım durumları yapanlar olduğu sürece sağlamak mecburidir. önümdeki rezil herifi sağladığım içinde hiç bi polisin bana ceza yazacağını sanmıyorum, ne gördüm bugüne kadar ne de duydum. eğer bana sağlamaktan ceza yazacaksa önce ona yukarıda belirttiğim nedenlerden ceza yazsın ondan sonra sağlamak suçsa ben paşa paşa ceza mı öderim. ama yine belirtiyorum öyle sığırlar olduğu sürece ben her daim sağlarım, kimseninde keyfini bekleyemem trafikte

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...