Kaza ve sonrası..

efes79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar iyi günler.

2 hafta önce başıma bir kaza geldi. Karşı aracın sağ arka kapısına çarptım. Malesef kural tanımaz insanımız yüzünden. Karşı taraf %100 kusurlu rapor edildi. Neyse burası hikaye kısmı. Ben de aracımı Opis te yaptırdım. Fakat kazadan hemen sonra olan sorun hala devam ediyor. Usta hiç bir sorun kalmadı olarak teslim etti aracı fakat sorun şu:

Kazadan sonra eve dönerken aracım debriyaj ile kaldırırken bir titreme ile kalktı. Yani hiç gaz vermeden kalkarken direksiyon da dahil olmak üzere bariz bir titreme oldu. Ben de dedim kazadan dolayı sonuçta düzeltilir. Ustaya aracı bırakırken özellikle belirttim. Bana kaza ile böyle bir şeyin alakası olamayacağını yine de kontrol edeceğini söyledi. Başka bir usta geldi ve motor kulağının kopmuş olabileceğini söyledi. Kontrollerde bir şey olmadığını direksiyon mafsalının yıpranmış olduğunu söylediler bana dün aracı teslim ederken.
Arkadaşlar lütfen yardımcı olun bana. Aracım pırıl pırıl tertemiz teslim edildi fakat bu titreme olayı kazadan sonra hemen oldu. Sorun nedir ve ben bu sorunu nasıl düzelttirebilirim?
Teşekkürler şimdiden iyi günler.

Not: Ayrıca araba rolantide iken debriyaja basıp çekince tık diye bir ses geliyor. Basıyorum çekiyorum çekerken tık diye bir ses.

Son düzenleme:

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normalde bı araç kalkıs yaparken tıtreme yapıyorsa debrıyaj balatasından kaynaklıdır. yavas yavas aracı yıpratmadan kalkarken yapar genelde, bırden hızlıca kalkıs yapılınca hıssedılmez.
ancak baska sebeplerden dolayıda tıtreme olur akısde sorun olur veya ön şasede veya bessıkte kasıntılar olur o zamanda aynı durum söz konusu olur
bır kac ustaya göstermenızı tavsıye ederım

serdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baskı balatanda sorun yok ise eminsen titremeyi baskı yapar vurma esnasında motor değil ama şanzıman takozlarını koparmıs yahutta vurma kasıntılı oldu ise traversin kaymıs olabilir

efes79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bir çok kez bakılmış konuya fakat 2 yorum gelmiş.
Lütfen başka fikirleri olan arkadaşlar yok mu?
Ayrıca yorum yazan arkadaşlara da teşekkürler.

ceryan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bir çok kez bakılmış konuya fakat 2 yorum gelmiş.
Lütfen başka fikirleri olan arkadaşlar yok mu?
Ayrıca yorum yazan arkadaşlara da teşekkürler.
bilemiyorum hiç böyle bir durum yasamadm allah kimseye nasip etmesin. bilgisi olan yazar belki. gecmiş olsun gardas.

oguzbaris

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence darbenin sonucu mutlaka bişi olmuştur bence debriyajı kontrol için açtır bak derim geçmiş olsun

aydın80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun
sorunun ne olduğu hakkında bir fikrim yok fakat bende 2 ay kadar önce debriyaj ve baskı balatayı değiştirdim değiştikten sonra araba rolantide çalışırken debriyaja basık çekince tık sesi gelmeye başladı, sesten rahatsız oldum ustaya söyledim normal dedi.
ben kaza filanda yapmadım eğer normal değilse bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

nadirgoktan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım arkadaş kaza yapmadan önce böyle bir sorunu yokmuş. teslimat sonrasında böyle bir sorunla karşı karşıya. fakat banda balata gibi geldi fakat sağ arka kapı tamiri sonrasında balatayla bi alaka kuramadım...

ismail yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım büyük ihtimalle şanzuman alt kulaktır. bende de vardı o problem söktüm kırık çıktı kaynattırdım.