Kaza gelıyorum demedı :/

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun daha ne kazalar oluyor bu birşey değil.

Ancak ilk mesajında "istimlak duvarı" diye birşey gördüm, yanlış mı gördüm bilmiyorum ama "istinat duvarı" demek istedin herhalde, tepelerden gelebilecek taş toprağı engellemek üzere yapılan sistemin adıdır.

Kasko konusuna gelince; bu kazada tutanak tutturduğun takdirde, Zorunlu Sigorta ödemese bile Ulaştırma ve Karayollar Bakanlığı veya hangi kuruluş sorumlu ise ödemeli diye düşünüyorum. Sonuçta benzinden kesilen vergilerin bir kısmı yollar için harcanıyorsa, araç kullanan herkes o yolların parasını da ödüyor, parasını zaten ödediğin şey eksik/kusurlu ise, oluşan zararı o yolu yapan yer ödemelidir.
Duzeltmenız ve ıyı dılegınız ıcın tesekkur ederım benımde demek ıstedıgım sey ''istinat duvarı'' dır.
Kazada gece vaktı oldugundan ve cok ıslek bır yol oldugundan hemen polis cagırdıgım yere ulastı ve bayagı ugrasarak tutanagı yazdı , kaskom herhangı bır sekılde olumsuz bir sey soylemedı , sadece kullandıgım ıcın yag ve yag fıltresının yarı parasını verıcekmısım.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok geçmiş olsun hocam, bir haftalık sigortanın verdiği bir araba kullansa idin keşke.

Saygılar.
HTC cihazımdan gönderildi.
Iyı dılegınız ıcın tesekkur ederım
Kasko sagolsun marmaristen araba bularak dizel bir symbol tahsıs etti fakat debrıyaj balatası bıtık oldugundan ve tatıl yapmak ıcın psikolojımın o anda uygun olmadıgından ''butun marmarısı somurtarak kafamda bırton dusunce ıle dolastım'' oglen teslım aldıgım aracı aksamına teslım ettım. Zaten kasko fırmaları parcanın takılacagı gun kadar arac tahsıs edıyorlarmıs buda 2-3 gun falanmıs..

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeşim epeydir giremiyorum buralara...şimdi gördüm inan çok üzüldüm....can sağlığı olsun geçmiş olsun,daha bestelerinden saklasın,bak tek parça evindesin...ne kazalar oluyor allah korusun...tekrar çok geçmiş olsun..bak dikkatliymişsin bunla yırtmışsın...
Sagol caner abi artık boyle dusunerek rahatlıyorum , ilk 2-3 gune oranla sımdı daha ıyıyım.
Tekrardan tesekkur ederım.

laksu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun olcay. üzücü bir olay ama size birşey olmamış ve arabanı da sapasağlam aldın mı keyfini çıkartırsın inşallah. bu arada ben de 1 ay sonra antalya'dan marmaris'e gideceğim. daha önce bu taraftan oraya hiç gitmedim. hangi güzergahı tavsiye edersin bana?

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun olcay. üzücü bir olay ama size birşey olmamış ve arabanı da sapasağlam aldın mı keyfini çıkartırsın inşallah. bu arada ben de 1 ay sonra antalya'dan marmaris'e gideceğim. daha önce bu taraftan oraya hiç gitmedim. hangi güzergahı tavsiye edersin bana?
Sagol Levent abi inşallah bıran once servısten cıkar , abi marmarise gitme konusunda 2-3 tane secenek var benım gıttıgım yol en kısasıydı Ispartadan 280 Km falan suruyor , Antalyadan gitcek olsaydım , ki bu dönüş istikametim olacaktı kıyı şeridinden finike-fethiye-marmaris üzerinden dalyan falan geze geze giderdim :)
Şimdiden kazasız belasız iyi gezmeler abi...

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardesim cok gecmiş olsun bende cumartesi marmaristen denizliye dönüş yaptım.yol gercekten çok berbat. cuma tekrar marmarise gidecegim simdiden tırsıyorum..

denizli tavas kale mugla marmaris yolunu kullanıyorum.

denizliden marmarise gidebilecegim baska bir güzergah önerisi olan varmı?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kale yolunu gece yarısı kullanmanızı tavsiye etmem, illa o yolu kullanacaksanız gündüz vaktini tercih edin. Malüm bu yol oldukça sakin, özellikle geceleri çok ıssız olan bir dağ yoludur. Gece teker patlasa veya araç arıza yapsa büyük sıkıntı yaşanacağı kesin. Hele hele bir de arabada aile varsa sıkıntı daha da büyük olur. (Bugünlerde olur mu bilemem ama yıllar önce bir arkadaşım sabaha karşı Ankara'ya dönerken bu yolda gasp edilmekten son anda paçayı kurtarmıştı, o gün bugündür o yolu gece vakti asla kullanmam)

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olcayım geçmiş olsun kardeşim , valla bendede yok daha karter koruyucu öyle altı açık geziyorum ya bakalım Allahtan hayırlısı
Kuzen bence taktir hemen çok bir para değil ben orjinal gm çelik karter koruyucuyu park sensörleriyle maliyetine taktırmıştım servise. zannediyorum şimdide 100 lira+ kdv olması lazım

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende aracı alırken heyecandan hiç dikkat etmedim bu karter olayına.üstelesem hediye olarak alırdım hiç aklıma gelmedi bile. kac paradır acaba ne kadar faydası vardır?..

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olcay geçmiş olsun. Cana gelmesinde, mal yerine gelir. İyi tatiller şimdiden, bu defa keyifli başlar ve biter umarım.