Kasko ve sigorta ve vergi bedelleriniz

djkelaj

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araba eskiden lux du, sonradan gereksinim oldu, ama böyle giderse yine luks olacak
ama burada sigortacılarada kızamıyorum bende dahil olmak üzere cogumuz kaskodan
para almak icin ne numaralar ceviriyoruz, araba boya parası kaskoya dahil degil derler
arabaya tugla ile kaza süsü verdirir foto cektiririz, yok gider olmadı toslarız duvara.
Kısacası bugune dek cepden para cıkmasın diye yaptıgımız numaraların acısını
şimdi cekecez. ABD'de tamir o kadar pahalı ki, kardeşim 12000 tl e toyota corola
almıştı 2 ci el, aracta kucuk bir motor arızası vardı, sanayi ustası 5000 tl demiş
kardeşim ohanezburger o ne ya arabayı satarım baska alırım demiş sonra bir bulgar
gocmeni usta bulmuş adam askeriyeden emekli motor ustası , 2000 tl e baglamışlar
hersey dahil. Bugune dek hep ucuza kactık, şimdi ise bunun sonucları bize fena
kacacak.

ndipi , burada sorun şu mesela eski clio da 11 senede 2 buyuk kazam oldu(toplam masraf
sanırım o zamanki parayla 10.000 tl civarıydı ki aracın ederinin yarısından biraz azdı) 2 sidne de
hata %100 karşı tarafta, o zamanki parayla 450 ödedim hersene. kazasızlık indirimleri felanda
olmuştu kaza olmadıgı zamanlar.

Yani kaza hic yapmayan, az yapan ve cok yapan neden aynı para oder

mesela 900 tl kasko yaptırdılar gecen agustosda indirim diyon 800 tl diyo. ya şöyle olsa

ilk sene 900, sonraki sene kazasız ise yap 600 tl , kazalı ise 1200 tl, yine kaza yaparsa 1600 tl
yine yaparsa 2100 tl gibi cık yada daha cok cık, hatta kazanın meblagına baglı bir formul üret
adam 10 kez ayna kırsa yada 10 kez cam patlatsa aynı kesim mi olacak. Ama olurmu boyle
ugrasmak, en guzeli herkesi öpelim diyorlar.

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Nedense hiçbir işi adam gibi yapamıyoruz. A marka ... yaşındaki bir aracın fiyatını belirlemek hangi ölçüye göre yapılacak? Aynı marka ve model olan, darbesiz/kusursuz bir araç ile bakımsızlıktan sık sık yolda kalan aracın fiyatı nasıl belirlenecek? Devletin yayınladığı kasko değer çizelgesi desen o da ayrı bir sorun.

verderveremem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu akşamki haber bülteninde sigortacının biri açık olarak ifade etti durumu. "kaskodan para alanların masraflarını almayanlardan çıkartılacaktır" dedi. aynı kaçak elektrik mevzusunda olduğu gibi... hadi buyrun yaptırın...

djkelaj

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten vatandaş yeni yeni kaskoya basladı, iyice kacırcaklar milleti aptallar

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta bızım gelın kaskocu tek dedıgı sey su yasa cıktıgından berı hanı tutanak olayı bı anda ehlıyetsız duruculer yok oldu alkollu kımse yok tutanaklar o kadar guzel hazırlanıyor kı para odemekten bıktık devamlı kaza ıle ugrasıyoruz dıyor. en guzelı bu tutanak olayı kalkacak baska yolu yok bunun yoksa cok cekerız

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok zor tutanak olayının kalkması ama kimsenin haberi yok artık olay yeri araştırması görgü tanığı araştırması yapılıyor...
eskisi kadar rahat değil...

djkelaj

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde 3-5 acıdan olay yeri fotosu vermedigimden (clio varken) kasko ön tampon parasını
ödememişti ki bu 3 sene onceydi. Dusunun siz artık 3 sene once olan birsey bu. Adam belki
duvara bilerek vurdunuz da bize odetiyorsunuz. Yaw gecenin 22 sinde bagdat caddesi kadar
hızla akan bir caddede durup 5 acıdan foto cekmeye kalkarsam beni orada inip hacamat ederler. Bukadar aptalca birsey nasıl olur. 5 foto degil 3-5 FARKLIA ACIDAN diyor. Yani mesela ön yan ve arkadan olacak sekilde 3 acıdan cekecem, o an trafik duracak belkide
polis gelip bana trafigi aksatma cezası kesecek.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tabi olay anı öekmeniz çok daha önemli...
ama hemen yana alıp olay yeri plakalar araçların komple uzaktan resimleri plakaları vede hasar aldıkları yerleri,akan kokan varsa onları,varsa sokak tabelası,istikamet...

öteki türlü polisi beklemek dahamı iyi...kontrolsüz kavşakta bile yapılan kazada haklı olsanda ceza yiyeceksin...sigorta %25 kısacak senden hızını yavaşlatmadığın için...
tamam biri hatalı ama sende yavaş olsan kaza olmazdı diyecek...

bence artı yönünden bakın kolaylıklarını görün,problemi büyültmek birşey çözmezki...

hayaksisheytan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracın önceki sigortası 120 idi bu ayın 28 n de de doluyor ben devraldıktan sonra 378 e sigorta yaptırdım bir önceki aracım da spring di amcamdan devir aldığimde 90 küsürdü sigortasi amcamda bana ilk arabam ve genç olduğumdan 200 küsüre yapmışlardı bu kasko ve sigorta şirketleri cidden işi abartmaya basladılar ama bir yandanda haklılar ben biliyorum kaskolu traktörle döküntü arabanın üzerinden geçip o arabayı adam edenleri adamlar zarar edecek kadar da salak değiller böyle katakulleler oluncada genellemeye yansıtıyorlar ve hepside anlasmalılar yeni arac sigortası yapan varsa arastırsın aralarında 3 5 tl oynar yada oynamaz mesela dikkatimi çeken birseydaha var sigortada geçerli kaskoda bilmiyorum ben yalovada oturuyorum kalabalik bir şeğir değil trafik kazası riskleri yazın biraz artan bir şehir hal böyle olunca yalovadaki bir arac ile istanbuldaki bir araç arasında fark oluyordu istanbul daha riskli sonucta oda kalkmıs benle istanbuldaki aynı parayı veriyor

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sizlerin fikrini alayım dedim...
Geçen sene 198tl trafik 570tl kasko idi arac biliyorsunuz astra h 1.3cdti elegance 2009 model...
Mart ayı ilk haftası yenilemem gerek sigortama gittim 270tl trafik kasko 700tl çıktı bu fiyatlar nasıl? daha uygun bir sigorta varmı? bu arada kasko axa ev yangın sigortası dahil ama trafik bana çok geldi gibi yer ankara