Kasko ve sigorta ve vergi bedelleriniz

bozdagli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen yıl 130 lira olan trafik sigortasını geçen hafta 153 liraya yaptırdım.168 tl, 173tl çıkaranlar da oldu. yaklaşık yüzde 20 fark etmiş.

nisan ortasında da kaskom bitiyor. 1 nisandan önce kaskoyu yenilesek mi acaba yoksa yeni sistemi mi beklemeli ne dersiniz?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlar bugün sigorta poliçemi yeniledim...
Trafik Ankara 06 senelik 245TL Kasko senelik de ev yangin sigortası özel hastane dahil 700TL

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Selim abi 1. Nisan dan sonra biliyorsun sistem değişiyor sanırım eski araçlara da kasko olacak diyorlar. Ne kadar doğru bilemiyorum.

erkany

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nadir abi, 1 Nisandan sonra sigortalılara çeşitli seçenekler sunulacak, mesela poliçeni kendin belirleyeceksin,

Orijinal parça + Yetkili servis
Eşdeğer parça + Özel servis
Orijinal parça + Özel servis

gibi seçenekler sunulacak, yani istersen kaskonu benim aracımda hasar olursa orijinal parçalar ile onarılsın ayrıca ben aracımı yetkili servisin dışında yaptırmam diyorsan ona göre prim ödiyeceksin, yada arabamın zaten orijinal parçası yok (eski araçlar için) yada benim aracıma eşdeğer parça takılsa sıkıntı olmaz ve ben aracımı özel serviste yaptırırım kendi ustam var diyorsan busefer diğer kaskoyu seçip daha az prim ödeme şansın olacak

Ayrıca 1 nisandan itibaren trafik sigorta primleri aracın geçmiş kazalarına yada plaka kodlarına göre değil araç sahiblerinin kaza geçmişlerine bakılarak verilecek... yani benim plaka 59 ben 34 plakalı bi araçtan daha az prim veriyordum. ama 1 Nisan itibari ile bu plakaya değil benim kaza geçmişime bakılarak prim verilecek ;) diye biliyorum ;) : )) saygılar :D

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nadir nisanda değişecek ama orjinal parça vs..yine benim ki gibi olacak...diğerleri işte orjinal parça yok çalıntıya karşı vs..seçme hakkın olacak neyi sityorsan ona göre ucuzlayacak...ben tam kasko orjinal servis artı özel hastane masrafları ve ev yangını dahil bu fiyata yaptırdım