Kasislerde gacırtı.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar arabada kasislerden geçerken önden mi arkadan mı bilemedim, gacırt diye ses geliyor. Hafif kasislerde yapmıyor. Ayrıca çukurlara falan da sert düşmeye başladı. Bariz fark var eskiye göre. Araba 80 bine geldi. Hiç amortisör değişmedi. Acaba değişmesi mi gerekiyor artık? Laguna 1.6 16V 1 kasa.
Burak benim araç 1998, 2.0 ve 170.000 km ye yaklaştı. Ben de şimdiye kadar hiç amortisör değiştirmedim (servis kayıtlarına baktım, eski sahibi de hiç değiştirmemiş). Ben 5 sene kadar evvel önlerin takozlarını değiştirdim o kadar. Kasislerde vurma, ses, fiziksel kontrollerde yağ kaçağı görünmüyor ama mutlaka yeni amortisörlere oranla bazı performans kayıpları oluşmuştur. Takip edebildiğim kadarıyla arabasına değer veren birisin, o nedenle amortisörlerin değişme zamanının geldiğini sanmıyorum.

efsane66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun 1 sene kadar aracımda da vardı tümseklerden cukurlardan gecerken gıırrçççç diye bi ses yapıyodu tıpkı eski bi sallanan sandalyeyle ileri geri yaptıkca cıkan sesi andırıyodu...sanayiye gittim lifte kaldırdık usta kaucuklara resmen aşı yaptı.enjektör ile hidrolik sıktı iyice yedirerek.. belli bi süre daha devam eder ve kesilir demişti.hakkaten de öyle oldu 2 saatlik yolculuk sonunda kesildi ses..büyük ihtimal sorununuz bu olabilir