Kartel Contasından Yağ Sızdırma

sonmocan

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beklerim derken motoru yakma. motor için hayati parçadır. 4 litre yağ ile bir conta için motor yakmaya da değmez.basit dediysek bu kadar da basit değil :mad:

sbademci' Alıntı:
DSibini ne vurdum nede bir yere sürttüm. Geçen arabayı yıkarken farkettim. yağ değişimine çok var daha. bekleri olmazsa.
cevaplara teşekkürler.

sonmocan

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
"check oil level" yazısını görene kadar devam :) ben taktırdım , geri söktürdüm. ama keyif senin tabii ki . (işin parasında değil, sesindeyim)

mdellal' Alıntı:
Kaskom var arkadaşım.O dediğin ses yapma durumunu duydum daha önce de.Ama bu aralar Manisa da her yer köstebek yuvası gibi :D Doğalgaz çalışmaları falan :mad: Ama ola ki karteri bi yere vururum sonra da farketmeden yola devam ederim ve yağ boşalır da yatak sardırırım diye korkuyom ne yalan söyliyim ... ;)

sonmocan

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
karter muhafaza sacı benim gördüğüm 2 şekilde ses yapıyor.
1) motor bağlantı civatalarından montajı yapıldığı için civatanın yüzeyinde/yakınında olan bütün vibrasyonları alarak rezonansa geliyor. zırıltı çıkarıyor, titriyor
2) motorun altını kapattığı için kabin etkisi yaratarak sesin alt tarafa değilde üste çıkmasını sağlıyor. bu sesi de bizim yalıtımı zayıf opellerimizde:mad: kabin gürültüsü olarak bizzat hissediyorsunuz

(+3 desibel)
astrammm' Alıntı:
dogrusun dedıgın gıbı ses yapıyor ama bu sureklı ses yapma seklınde degılde gevsedıgı zaman ses yapıyor zırıltı gıbı ama sıkınca kesıyor gerı sesı