Kartel Contasından Yağ Sızdırma

sbademci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim Vectra kartel contasından yağ sızdırıyor.:cry:
Bu kartel contalarının ömrü ne kadardır? Belirli periyodlarla değişmesi gerekir mi? Değişim maliyeti ne kadar tutar?
Cevaplarsanız sevinirim...

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi senın arabanın karter contası ıkı tane genelde yavru karter contasından gelır bırde yag sevıye sensoru var karterın uzerınde bı sensor o - ringi eskımıs olabılır ama o sensor ıcın gene karter sokulur cunkı baglatısı var kartele onun ıcın o o-rıngı degıstır bırde contayı ve tapayı da yenı tak bırde yag zamanına daha cok varsa az bekle aynı andada yagıda degıstır

sonmocan

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ömrü karteri vurana kadar, tahmin ediyorum aracın karterini vurdun veya sürttün. korkma, conta o kadar büyük sorun değil.

değişim maliyeti 70-100 ytl arası tutar. dikkat etmen gereken nokta ise karter açıldığı zaman yağ sondasının o-ring ini mutlaka değiştirt. yoksa oradan da kaçırmaya başlayabilir ilerde ve bu sana aynı contayı maalesef 2. kez değiştirtip ilave masraf çıkartır.

o - ring para bile tutmaz..

kısaca özetlersek
1) karteri açtırıyorsun
2) conta ve kalıntılarını temizletiyorsun
3) yağ sondasının yeni o ring ini monte ettiriyorsun
4) yeni contanın monte ettiriyorsun
5) kırmızı conta sıvısı ile sağlama alıyorsun
6) karteri kapattıryorsun

geçmiş olsun

takılırsan ara 0533 301 64 61 / Övünç Mocan

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
takılacak fazla bırsey yok aslında ama tam anlattıgın gıbı '' sonmocan'' ama sac conta ve ortası azıcık lastık conta kolay kolay bozulmuyor genelde o usttekı o-rıng den gelıyor yag

sonmocan

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet astrammm, bazende conta değiştirip 3 kuruşluk o ringi değiştirmiyorlar, bi de onun için ilave masraf.
sağlıcakla kal

astrammm' Alıntı:
takılacak fazla bırsey yok aslında ama tam anlattıgın gıbı '' sonmocan'' ama sac conta ve ortası azıcık lastık conta kolay kolay bozulmuyor genelde o usttekı o-rıng den gelıyor yag

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Kaç ay oldu hala karter koruyucu kapağı taktıracam ama bi türlü denk gelmedi ...

sonmocan

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sayın mdellal

karter muhafaza sacı, kendi tecrübelerimden söylüyorum araç içinde kabin etkisi yaratarak motor sesinin fazla duyulmasına neden oluyor.

ülkemizin yol şartlarında gerekli olsada ben taktırmadım. kaskonuz varsa dert ertmeyin( aracınızın altını vurursanız kasko şirketinizin asistan hizmetini arayarak çekici talep edin, aracınızı servise çektirin,aracınızı ekspere göstererek yaptırır kaskodan masrafınızı alırsınız)

mdellal' Alıntı:
Kaç ay oldu hala karter koruyucu kapağı taktıracam ama bi türlü denk gelmedi ...

sbademci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
DSibini ne vurdum nede bir yere sürttüm. Geçen arabayı yıkarken farkettim. yağ değişimine çok var daha. bekleri olmazsa.
cevaplara teşekkürler.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonmocan' Alıntı:
sayın mdellal

karter muhafaza sacı, kendi tecrübelerimden söylüyorum araç içinde kabin etkisi yaratarak motor sesinin fazla duyulmasına neden oluyor.

ülkemizin yol şartlarında gerekli olsada ben taktırmadım. kaskonuz varsa dert ertmeyin( aracınızın altını vurursanız kasko şirketinizin asistan hizmetini arayarak çekici talep edin, aracınızı servise çektirin,aracınızı ekspere göstererek yaptırır kaskodan masrafınızı alırsınız)
dogrusun dedıgın gıbı ses yapıyor ama bu sureklı ses yapma seklınde degılde gevsedıgı zaman ses yapıyor zırıltı gıbı ama sıkınca kesıyor gerı sesı

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
sonmocan' Alıntı:
sayın mdellal

Kaskom var arkadaşım.O dediğin ses yapma durumunu duydum daha önce de.Ama bu aralar Manisa da her yer köstebek yuvası gibi :D Doğalgaz çalışmaları falan :mad: Ama ola ki karteri bi yere vururum sonra da farketmeden yola devam ederim ve yağ boşalır da yatak sardırırım diye korkuyom ne yalan söyliyim ... ;)