Karşılaştığım direksiyon titremesi ve çözümü(Aklınızda bulunsun)

tolgajj10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 haftalığına memlekette kaldım, haliyle yollar içler acısı. Tangır tungur. Tatil bitince dönüş yolunda, aracın 100 km süratin üstüne çıkınca titrediğini gördüm, ama nasıl bir titreme. Direksiyon ve bütün araç titriyor. Aklıma ilk önce rot ayarının bozulmuş olabileceği geldi. Zaten 8-9 ay önce aracı alırken ekspertizde rot kollarının değişmesi gerektiği söylenmişti. Akşam eve gelir gelmez forumu araştırdım, herkes ayarsızlıktan dem vurmuştu.

Derken araca ne olduğunu az çok tahmin ettim. Balans bozulmuştu, ama nasıl? Köyde bir çok kez çamurun içinden geçtim, bu çamurun bir kısmı jant içerinde kurumuş. Öyle bir kuruma ki hiçbir yıkamayla çıkmaz, mecburen tekerleri söktüm, içlerini bir güzel temizledim. Çıkan çamur azımsanmayacak boyuttaydı. Tekerleri geri taktım ve hemen deneme sürüşüne. Bu sefer 150'ye kadar çıktım, yolun sarsıntısı dışında bir şey hissedilmiyordu. İşlem tamamdı.

Sizin de başınıza benzer bir durum gelirse bilginiz olsun.

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gecmıs olsun en son bende uzun bır yolculuk yapdım dedıgınız gıbı tangur tungur yollalrdan gecdım allahdan bende aynı durum olmadı 200 u gordum kadranda genede masallahı var tıtreme yokdu ama fıkrınız ıcın tesekkurler aklımda bulunsun basıma gelebılır

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim arkadaşın passatı yolda zıplıyordu, olay yine aynı çamur kuruması :) Geçmiş olsun...

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok teşekkürler paylaşım için gerçekten aklımızda bulunmasında fayda var :)

seyyahfrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede aynı sorun var bende rot ayarında sorun olduğunu düşünüyorum.İlk fırsatta bende jant içlerini kontrol edeyim Teşekkürler...

Yusuf ÖNGÜN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yusufongun.tr.gg
Valla vay Türkiyemizin haline yollar berbat 2 kaza atlattık biri yönlendirmelerden biride 4 köpek çıktı önümüze 3 tanesi kaçtı bir tanesi bize bakakaldı zikzak çizerek sıyrıldık..

nohackmove

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok teşekkürler bu deneyim hakkında anlatılarınız için bende 150-160 civarında titreme başlıyor ve yoldaki yamukluktan arada araç zıplamaya başlıo hemen yawaşlıom bende tekerleri en kısa sürede kontrol ediyorum...
ama sanırım benim sağ ön amortisör yenilenmesi gerekecek. :(