Karbonlaşma hk.

AKİVA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
aracım 2004 Meriva 1,6'dır.
Son günlerde arıza lambasının belli aralıklarla yanması ve bu sırada aracın çekişten düşmesi sebebiyle kontrol amaçlı bir sevise gittim.Yapılan kontroller neticesinde silindirlerde karbonlaşmanın meydana gelmiş olduğunu ve bunun giderilmesi için silindir kapağının rektifiyeden geçmesi gerektiğini öğrendim.Bu benim üçüncü Opelim ve inanın şaşırdım kaldım çünkü önceki araçlarımda böyle bir sorunla karşılaşmamıştım.Opel taş gibi araç üretir düşüncemle ilk kez sıfır bir araç aldım ve aksilikler üst üste geldi bu imajda ister istememz zedelendi.
Şimdi sizlerden yardım istediğim konu bu işlemin daha farklı bir yöntemle (carbon clean gibi) giderilip giderilmeyeceği konusunda ve bu işlemi İstanbul'da nerede güvenli bir şekilde yaptırabileceğim konularında fikir sahibi olanların bilgi vermesidir.
Şimdiden gelecek bilgi ve yönlendirmeler için teşekkür ederim.
Attilla Varış

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaç bin km de?? bence bı kaç yere daha göster aracını

AKİVA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç 53,000'de.
Konu ile ilgili çelişkili vevaplar aldım.
Özel servisler bu işlemi tercih ediyorlar ve bu işlemden sonra her 50,000'de tekrarını öngörüyorlar.Çok maliyetli ve bana mantıksız gelen bir çözüm.
Yetkili servisler zaten işçilik ücretlerinde uçuyorlar.Bir servis karbon ilacı kullanımını ağızından kaçırdı.Bunun üzerine sizlere danışmak istedim.

leeroy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
silindir kapağı sökülerek karbonlaşma giderilmesi 53.000 km.deki bir araç için sözkonusu bile olamaz bence.
işler durgun diye,iş çıkarıp masraf yaptırmaya çalışıyorlar bence.
carbon clean olayı çözer büyük ihtimalle.
1 ay kadar önce ben yaptırdım ve faydasını gördüm.

carbon clean türkiye mümessili nden şenol bey i ararsanız size en yakın yapılacak yer ve her konuda yardımcı olacaktır.

KARBON TEKNİK İLERİ TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİ OTOMOTİV SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
Kadosan, S Blok, No: 13/15, Yukarı Dudullu, Ümraniye - İSTANBUL
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]TEL: 0 (216) 590 02 17 - 590 02 18.[/FONT]

AKİVA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilgi için teşekkürler.
İşlemden sonra nasıl bir değişiklik meydana geldi?
Paylaşırsanız sevinirim.

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım arıza codu ne peki onu yazarsan daha verimli cevaplar verebilirim sana.carbonun faydası elbette çok biz her 20.000 km de bir tavsiye ediyoruz müşterilerimize

thanatas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba 2001 corsa 1.4 var 65000 km silindir kapakları kurum yapmıştı senin araban gibi. servis 700 YTL özel servis 400 ytl civarında fiyat biçti ama özel sevisteki ustam araca 98 oktan al 3500 devir üzerinde kullan dedi. Şu anda bir sorun yok carbon cleaner yaptırmadım geçti. Birde uzun yol yapmanın iyi olduğunu sölemişlerdi. 900x2 km yaptım.Kısa mesafe kullanmaktan meydana geliyormuş genellikle. Şu anda arac biraz fazla yakıyor yüksek devirden dolayı amma velakin silindir kapakları açılmadı. Açılmasını da tavsiye etmiyorlar ,hem formdaki ustalar hemde özel servistekiler.

Belki bu bilgiler yardımcı olabilir.

AKİVA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arıza kodunu maalesef bilmiyorum.
Servis personelinin elindeki cihaza baktığımda 1 silindirde sorunlu çalışma gördüm.Personelin yorumu kurum yoğuşması veya yoğunlaşmasıydı.Bunun üzerine zaten silindir kapak sökümü ve kapak temizliğini öne sürdüler.

AKİVA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler,
denemeyi düşünüyorum.İnşallah faydası olu.