Kar ve Kaza

• Konuyu başlatan noproblem91
  • Başlangıç tarihi

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kar ve Kaza

ben goodyear lastikler ile 13 saat karlı yoldan geldim ve araç arada sırada kaysada idare etti beni
normal lastikler ile karlı yola çıkmak büyük bir risk zaten, kar olmasa yağış bile olsa 4 mevsim lastikler
asfalta tutunmuyor

N

noproblem91

Bilgi Girilmemiş

dinojasie link' Alıntı:
benim önler bridgestone ama bu karlı havalarda yaz lastigi ile bir performans beklemek bence yanıltıcı olur. 20 derecelik yokuşu bile hızlanamazsam çıkmıyor araç. Kar lastigi şart, yada karlı havada dışarı çıkmayacaksın
aracım servisten çıktı tamponu söktürüp baktım değiştirmişler bariz anlaşılıyor. Bende kış lastiği almayı düşünüyorum da sadece ön lastiğe alsam yeterli olur mu acaba?

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

4 lastige takmaniz lazim
One takarsaniz bu sefer aracin arkasi yola tutunamayacak.

cancanada

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

noproblem91 link' Alıntı:
aracım servisten çıktı tamponu söktürüp baktım değiştirmişler bariz anlaşılıyor. Bende kış lastiği almayı düşünüyorum da sadece ön lastiğe alsam yeterli olur mu acaba?
hıc alma daha ıyı derım karda arka lastıkler kayıcak ve normal tehlıkeden daha kotu boyutlara varıcak..

N

noproblem91

Bilgi Girilmemiş

cancanada link' Alıntı:
hıc alma daha ıyı derım karda arka lastıkler kayıcak ve normal tehlıkeden daha kotu boyutlara varıcak..
ankarada ilk kar yağdığında sıkıntı  oluyor sonra hemen yollar açıyorlar ben sadece zor durumda kalırsam diye önlere alırsam yeterli olur mu ki? şuan kar lastiksiz arka hiç kaymadı tek sıkıntım frene basınca hemen abs devreye giriyor kızaklama yapıyor. Zorda kaldığımda beni durdursun yeter kar lastiği. Uzun yola gitmeyi düşünmüyorum.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

noproblem91 link' Alıntı:
ankarada ilk kar yağdığında sıkıntı  oluyor sonra hemen yollar açıyorlar ben sadece zor durumda kalırsam diye önlere alırsam yeterli olur mu ki? şuan kar lastiksiz arka hiç kaymadı tek sıkıntım frene basınca hemen abs devreye giriyor kızaklama yapıyor. Zorda kaldığımda beni durdursun yeter kar lastiği. Uzun yola gitmeyi düşünmüyorum.

Sadece çekiş olan aksa takarsanız diğer yön yoldan koptuğunda sıkıntı yaşarsınız. Burada ben yavaş kullanırım, çok fazla çıkmam dememeniz gerekir. ևünkü herhangi bir yokuşta, ortası buz tümseği olmuş yolda, dönüşlerde kar lastiği olan tekerleriniz yanal tutuş sağlarken yaz lastikleri kaydığında, dört lastiğinde tutunamayıp kaymasından daha fazla uğraşırsınız. Eğer kış sürücülüğünüz gerçekten iyi değilse de istenmeyen durumlarla karşılaşırsınız. Bir de tek yönde kar lastiği kullandığınızda diğerlerinin tutunamayacağını genelde unutarak kullanır ve aracı kaydırırsınız.

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Sadece çekiş olan aksa takarsanız diğer yön yoldan koptuğunda sıkıntı yaşarsınız. Burada ben yavaş kullanırım, çok fazla çıkmam dememeniz gerekir. ևünkü herhangi bir yokuşta, ortası buz tümseği olmuş yolda, dönüşlerde kar lastiği olan tekerleriniz yanal tutuş sağlarken yaz lastikleri kaydığında, dört lastiğinde tutunamayıp kaymasından daha fazla uğraşırsınız. Eğer kış sürücülüğünüz gerçekten iyi değilse de istenmeyen durumlarla karşılaşırsınız. Bir de tek yönde kar lastiği kullandığınızda diğerlerinin tutunamayacağını genelde unutarak kullanır ve aracı kaydırırsınız.
+1  greatt

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Focus umda sadece önlerde kış lastiği vardı, Astra da da aynı.

Bunu tavsiye edemem, "yarı yarıya ekonomik olur işinizi görürsünüz" dersem sorumluluk almış olurum ama ben bu şekilde Akçay-Ankara arası hiç sorun yaşamadım.  evil_Daemon

N

noproblem91

Bilgi Girilmemiş

Tolga KARACA link' Alıntı:
Focus umda sadece önlerde kış lastiği vardı, Astra da da aynı.

Bunu tavsiye edemem, "yarı yarıya ekonomik olur işinizi görürsünüz" dersem sorumluluk almış olurum ama ben bu şekilde Akçay-Ankara arası hiç sorun yaşamadım.  evil_Daemon
arada kaldım şimdi :) bu hafyasonuna kadar ankarada kar yağıcakmış arabayı çıkarmadım 1 hafta çıkarmıcam bu gidişle. Bu kış bitti bitecek artık seneye 4 lastik alırım herhalde:) ama bagajda zincir şart zor durumlar için