kar lastiği uygulaması

zeka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi forumlar.
aracım 1.7 dti hususi yük nakli kamyonet; bu yıl yürürlüğe giren kar lastiği şartı benim araç ve benzerlerinide kapsıyormu acaba.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bi araç ruhsatta neyse odur.Hususi kamyoneti ilk defa duydum

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cinsi- kamyonet(kapalı kasa)
kullanım amacı- yük nakli hususi.
abi sen galericisin şu arabaya ne verirsin.:)
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-uygun-fiyat-dizel-araba-106250898/detay/

Kamyonet yani ticari araç olarak geçiyor senin aracın.Mecbur takacaksın kar lastiği o zaman.

Arabaya ne verirsin derken, ben bu tip araçlarla hiç çalışmadım.Hiç piyasasını da bilmiyorum.O yüzden seni kandırmış olurum şu eder dersem.

zeka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şehirler arası kara yollarında seyreden tüm kamyon, çekici, tanker, otobüs, minibüs ve kamyonet türü araçlar ve 'A' türü yetki belgelerine kayıtlı otomobillerde 1 Aralık-1 Nisan tarihlerinde kış lastiği kullanılması zorunlu hale getirildi. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Şehir içi taşımacılıkta kış lastiği uygulaması ile ilgili hususlar ortalama yerel sıcaklıklar dikkate alınarak ilgili valiliklerce belirlenerek uygulanacak. Ülkemizde tescil edilmiş olsun veya olmasın şehirler arası kara yollarında seyreden tüm kamyon, çekici, tanker, otobüs, minibüs ve kamyonet türü araçlar ile Karayolu Taşıma Yönetmeliği uyarınca 'A' türü yetki belgelerine kayıtlı otomobillerde her yılın 1 Aralık ile takip eden yılın 1 Nisan tarihleri arasında kalan dört aylık dönemde kış lastiği kullanılması zorunlu hale geldi." dedi.

tüm sitelerde bu yazıyor kamyonet olunca kar lastiği şart....
1. köprü
hız sınırı
kar lastiği
benim aracın hiç cazibesi kalmadı :(

zeka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zeki polis src psikoteknik sormasa ya sana :)

kamyonetlerle ilgili uygulama eninde sonunda değişecek benim corsa ile senin corsa arasında mekanik tek bir fark yokken otomobil ruhsatlı yazanın hız ve kar lastiği uygulamasındaki farklılık amacı nedir......