Kapı Kolu Led Uygulaması-İZMİR

Nzmgkcng

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, Kapı kolu led uygulaması yaptırmak için izmir de yer önerenebilecek olan varmıdır? Forumda biraz araştırdım fakat herkesin kendine has bir yöntemi var sanırım ve biraz kafam karıştı malesef:) benim aracım sport ve vites altı led gibi kapıları açıncada ve araba giderkende yansın istiyorum. Yardımcı olacak olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim, iyi forumlar.

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kapı Kolu Led Uygulaması-İZMİR

Başkasına gitmeyin kendiniz halledin bence konulaarda okurken karisik gibi geliyor ama öyle değil basit bir işlem

Nzmgkcng

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

malzemeleri ben alsam,işinin ehli bi usta yapsa iyi olmaz mı yahu:) mesela kendin yap demişsiniz fakat okuduğum kadarıyla kimi çam açma tuş takımını çıkarırken, kimisi buna gerek yok demiş.

_OzGuR_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yolcu tarafının ledini ambiyans a uydurmak kolay montajı yani. elektronikten anlıyosanız yapabilirsiniz. ama şöför tarafında sıkıntı var ben çok uğraştım vites altı yada yolcu tarafından kablo çekmek gerekiyo. çünkü dim eden boltaj şöför tarafı kablolarında yok devreden voltaj alıp transistörle sürmek gerekiyo. yada sabit yansın isterseniz o şekil kolay

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Vites alti gibi yansin isterseniz cam acma devresinden alacaksınız ben gerek yok diyenlerdenim

:)

Nzmgkcng

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

özgür kardeşim işte tamda bu anlattığın mevzulardan dolayı bilen eden bir oto elektrikçisi yapsın istiyorum.

_OzGuR_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Nzmgkcng link' Alıntı:
özgür kardeşim işte tamda bu anlattığın mevzulardan dolayı bilen eden bir oto elektrikçisi yapsın istiyorum.

Elektrikciye yaptırın ama elektronik bilgisi yoksa ya vites altından paralel hat çektirin yada diğer kapıdan çünkü şöför tarafı sıkıntı. Ben karta arıza verdim tamir ettim ama uğraştırdı beni

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Hocam aslında şoför kapısındaki cam açma-kapama kontrol ünitesinin soket giriş yerlerine tek tek deneyerek bulabilirsiniz. Eliniz yatkın değilse tabiki elektrikçi yaparsa daha temiz olur ama Orhan (adRe J) kardeşimin yaptıklarına baka baka benim gibi eli yatkın olmayan biri bile yapabilir :)

Nzmgkcng

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Hocam aslında şoför kapısındaki cam açma-kapama kontrol ünitesinin soket giriş yerlerine tek tek deneyerek bulabilirsiniz. Eliniz yatkın değilse tabiki elektrikçi yaparsa daha temiz olur ama Orhan (adRe J) kardeşimin yaptıklarına baka baka benim gibi eli yatkın olmayan biri bile yapabilir :)
kardesim elim hic yatkın degil malesef:( simdi bide açıp kapatamamak var:) bilen daha once yapan bi yere gideyim diyorum ama bakalim birilerinden bi ses cikar insallah