Kapı açılırken çalışan motor

3ddd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu ses benim arabadanda geliyor. Ama kapıyı açınca değil kontağı çevirince çalıştırmadan önce, tiz bir elektronik ses. Aracım dışardayken farketmiyordum, kapalı garaja girince belli oluyor.
Belki astralarda kapıyı açar açmaz çıkıyordur :)

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kontağı çevirince pompa bi çalışır hafif bi vızıltı şeklinde
ama kapıyı açınca çalışan pompa duymadım hiç

niet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pedant, alarm yok diyorsun ama astra h'de alarm standart değil mi?Benim araba 2005 astra h 1.6;alarm verdiğinde kesik kesik korna çalıyor.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
kapıyı açınca mı? :confused:
evet.daha önce kullandığım mk2 fiat palioda da o şekilde çalışırdı.bazı araçlarda kontak çevrilince çalışıyor.bazılarında ise sürücü kapısını açınca.tam bir çalışma değil zaten.çalışmaya hazır hale geliyor.o sırada da sesi duyuluyor.

balerefone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yinede bir servise gidin sorun derim.

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
yeni model arabaların çoğunda var o ses, araba bir şeylere hazırlanıyor ama ben de tam bilmiyorum, pompa olabilir, elektronik beyin olabilir, hidrolik sistemlerden birisi olabilir. Korkulacak bir şey yok.

Arabanızı stop ettikten sonra soför kapısını açıp kapatın (arabadan inmeyin) sonra kapıları kilitleyin ve gelen sesleri dinleyin. Asıl enteresan olanı o sesler...

salih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merha sizi kısmende olsa bilgilendirecegimi düşünüyorum bildigim kadar sizin aracınızda kapı açılınca gelen ses otomatik şanzuman sesidir daha önceki modellerde olmayan bir şanzuman tipi bulunmaktadır yani magnet marelli şanzuman kullanılmıştır siz kapıyı açınca kapı açıldı sürücü araca biecek bilgisi şanzuman kontrol ünitesine iletimekte ve şanzuman kontrol ünitesi aktif hale gelmektedir duydugunuz ses şanzuman kontrol ünitesinin sesidir.bir proplem olarak görülmemelidir bu tip at araçların hepsinde mevcuttur.umarım yardımcı olmuşumdur

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet.daha önce kullandığım mk2 fiat palioda da o şekilde çalışırdı.bazı araçlarda kontak çevrilince çalışıyor.bazılarında ise sürücü kapısını açınca.tam bir çalışma değil zaten.çalışmaya hazır hale geliyor.o sırada da sesi duyuluyor.
yakında biz evden çıkınca hazırlanan pompa yapacaklar :D

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et