KAPAk TAŞLAMA...?

speedy_forever

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kapak taşlanınca daha çok hararet yapar araban
ve avans vurabilir geçmiş olsun.

saol kardeş..inşallah bı sorun cıkmaz.çıkarsada yapacak bıseyım yok daha cok masraf acarsa satarım buyuk konusmıyım ama..harcadıgım paranın haddi hesabı yok ztn arabay..bı o kdr masraf edip bıde baska bı sorun daha cıkarırsa yapacak bıseyım yok...kısmet dıyelım hayırlısı:D satarsam araba almakta nasıp olursa tekrar opel almıcam bundan emınım.

Enolaguy

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım motor hararet yaptığında kapak taşlanması aslında on defadan birinde gerekli olur ama rektifiyeciler para almak için genelde her kapağı taşlarlar taşlanan kapak pek sağlıklı olmaz bana sorarsan kapağı taşlatma tak contanı devam et birşey olmaz ayrıca bir mastar ile kapağın durumunu kendinde görebilirsin bence taşlama gerekmiyordur ben farklı otomobillerde belkide 5 defa conta yaktım ama bir defa bile kapak taşlatmadım ve hiçbiriside sorun çıkarmadı.
fiyatları soruyorsan

kapak açıldığında sadece silindir kapak contası değil emme egzos ve başka contalarda değişir kaliteli bir üst kapak conta seti 90 ytl civarındadır. tamirci ise 150 ile 250 arasında işçilik ister ayrıca 20 ytl gibi antifriz masrafında olur
kapak taşlama ise 100 ile 150 arası tutar ama ben sana yine taşlatma derim.

speedy_forever

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım motor hararet yaptığında kapak taşlanması aslında on defadan birinde gerekli olur ama rektifiyeciler para almak için genelde her kapağı taşlarlar taşlanan kapak pek sağlıklı olmaz bana sorarsan kapağı taşlatma tak contanı devam et birşey olmaz ayrıca bir mastar ile kapağın durumunu kendinde görebilirsin bence taşlama gerekmiyordur ben farklı otomobillerde belkide 5 defa conta yaktım ama bir defa bile kapak taşlatmadım ve hiçbiriside sorun çıkarmadı.
fiyatları soruyorsan

kapak açıldığında sadece silindir kapak contası değil emme egzos ve başka contalarda değişir kaliteli bir üst kapak conta seti 90 ytl civarındadır. tamirci ise 150 ile 250 arasında işçilik ister ayrıca 20 ytl gibi antifriz masrafında olur
kapak taşlama ise 100 ile 150 arası tutar ama ben sana yine taşlatma derim.

teşşekur ederım cok saol kardes..verdıgın bılgı cok onemlı bı bılgı.yarın ugrıcam ztn arabanın yanına ustayla bı daha konusurum..

kurt_35li

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence tek bir ustaya gösterme bi baska yerlerede göster bakalım ne diyecekler sağlam bir yere yaptırırsan bence bi daha sorun cıkartmaz inşallah tekrar opele ısınırsın güzel bi ustaya yaptırda bu dertlerden sonra opele binmenin tadını cıkar

semihx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 1-2 ay önce conta yaktim, , kapak yamulmamistir dige düssünerek monte etim , ama 4. silindirde ki komperesör az oldugu icin ateslemiyordu. yani kapak yamulmustu. rektefe edilddi ve sorun ortadan kalkti.

speedy_forever

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benımkıde suan reftefede umarım benımkıde sorunsuz halolur