kampana temizlik

ceryantronikci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
frene basınca kampanalardan çok ses çıkarıyor kampanalar nasıl sökülür kolaymıdır ? temizlemek çözüm olabilirmi yada başka çözüm bulunabilirmi ?

saygılar..

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer aracının üzerindekiler orjinal çelik jant ise kampanalara o jant boşluklarından WD-40 sıkarsan biraz işini tamamiyle görecektir , geçmiş olsun

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uğur ne yaptın arkadaşa garezin yok değil mi? :sopa:

Yok hocam ya ne garezi :D Ben işin en kestirme yolunu söyledim uğraşmaması için

WD-40 bildiğimiz anam babam usülü pas ve kir çözücü , üstüne tanımam

wd40.jpg

timthumb.php

Son düzenleme:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uğur wd40 pas gierici aynı zamanda yağlayıcı ;) frene gelmez

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kampanaların iç yüzeyinin temizliği wd-40 ile değil fren balata temizlik spreyi ile yapılır, bu spreylerin özelliği yüzeyi temizledikten sonra uçar gider yani anında kurur, wd-40 ise püskürtüldüğü yüzey üzerinde kalıcı bir yağlama, koruyucu bi film tabaka oluşturur. ;) Bu temizliği ise frencinin yada servisin yapması daha mantıklıdır, kampanaların sökülüp takılması için havalı tabanca ile sökme takma gerekir genellikle. Bu işlemini yaptırırken aracınız absli ise abs sensörlerinizide temizlettirebilirsiniz. Hidrolik, toz, yağ vb. şeyler ile zamanla sensörün algılayıcı yüzeyi kirleniyor.

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arka lastikleri söktükten sonra kampananın sadece 1 vidası var onu söküyon çıkıyo kapak ve balatarı zımpara ile temizleyip balata temizleyici spreyi bi güzel sıkıyosun pırıl pırıl oluyo sonra tak ve kullan bi süre ses yapmıyo sonra yine başlıyo özellikle yağışlı havalarda

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok hocam ya ne garezi :D Ben işin en kestirme yolunu söyledim uğraşmaması için

WD-40 bildiğimiz anam babam usülü pas ve kir çözücü , üstüne tanımam

wd40.jpg

timthumb.php
Amman canım Uğur sakın frene kullanma fren temizliğinde Fren temizleyicisi kullanılır,bunu sıkarsan fren balatanı atmak zorunda kalırsın bu bir, iki bırak onu fren tutmaz kızaklar kazaya sebep verirsin onun için latif yaptım arkadaşa garezin mi var diye...ama demek bilmiyordun aklında bulunsun niyetin iyi ama wd40 ı frende kullanmak yanlış

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Amman canım Uğur sakın frene kullanma fren temizliğinde Fren temizleyicisi kullanılır,bunu sıkarsan fren balatanı atmak zorunda kalırsın bu bir, iki bırak onu fren tutmaz kızaklar kazaya sebep verirsin onun için latif yaptım arkadaşa garezin mi var diye...ama demek bilmiyordun aklında bulunsun niyetin iyi ama wd40 ı frende kullanmak yanlış

Tamam hocam evet bilmiyordum sayende öğrenmiş oldum , Allah razı olsun :)