Kalorifer Soğuk Üflüyor

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor rektefiye vaktim gelmiş diyor su akış sesi duyuyorsanız ;) umarım yanlış biliyorumdur.

nanotechmilas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gaza Basarken araç içinde kaloriferdeki su sesini duymak anormal bişeymi ya bak şimdi iice kafam karıştı bu arabadaki çekiş düşüklüğü bundanmı acaba araba 170000 de ama

nanotechmilas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gaza Basarken araç içinde kaloriferdeki su sesini duymak anormal bişeymi ya bak şimdi iice kafam karıştı bu arabadaki çekiş düşüklüğü bundanmı acaba araba 170000 de ama

swordfish0606

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Su sesine bakılarak aracın rektefiye zamanı gelmiş diye bir usta söylerse eğer oradan öyle bir kaçın ki, Usain Bolt bile hıza bak yaw desin. :) Sistemde hava vardır ondan geliyordur o ses.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
suyu ya petekten kaçırıyodur ya radyatörden yada pistonların tepesine bırakıyodur. ihmal etme baktır su eksiltmesi normal değil

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorduğum sorulara cevap vermedin termostad söküldümü su pompası devirdaim çünkü değişti ise sistemde hava var ama normalde bu hava kendiliğinden zamanla gider...bu ikisine sağlam demen kontrol etmek demektir.
gelelim sorunun detayına;
kalorifer tarafına ayak kısımlarına bak ıslaklık varmı? hortumları incele kaçak varmı? yoksa biri motorda motor sıcak iken gaz versin bu arada kalorifer sıcak konumda olacak takviye kapağına bak hava sızıyormu? kapağı çıkar hava kabarcıklı su geliyormu hatta bunu güvendiğin bir ustanla yap termostad öncesi olan ısı müşürünü söküp havasını alın yine yaparsa vede su eksiltiyorsa o zaman korktuğum conta veya üst kafada çatlak(kusura bakma kötü haber vermeyi istemem)ama sistemde hava olması ve su sesi buna alamattir.

swordfish0606

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Su seviyesinde eksilme yok demiştin bir mesajında. Eksiltme varsa tabi sorun ciddi yerlere gidebilir. Bir önceki mesajımı eksiltme yok tezi üzerine yazmıştım.

nanotechmilas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sabah Gördüm Suyun nerden Kaçtığını Radyatörün motorun önünde durunca sol üst büyük girişinden sızdırıyor.... sabaha kadar çok az bir akma olmuş peder farketti ama öyle çok değil sanırırm kalorifere etkisis olurmu acaba bilmiyorum
devirdaim ve termostat sökülüp bakılmıştı babam ilgilenmişti.... ama hala kalorifer durduğu yerde soğuk üflüyor

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tabii ki yazımı okudunsa kaçırma varmı dedim orayı halledin eksik suyu tamalayın,havası alınsın veya sıcak konuma getirin tur atın bakalım ne olacak o hava giderse ve motorda başka birşey yoksa kaloriferdevamli sıcak üfler ve o ses gider...
İnşallah hata o hortumla biter :)

nanotechmilas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son Bir Aydır hava sürekli yağmurdu 3 gündür kuru soğuk var öyle olunca akan suyuda göremiyorduk dün erken geldm eve 12 saat falan yattı araba haliylen görebildik yoksa sürekli hareket halinde eksilme yoktu babam şimdi getirdi arabayı kelepçe gevşek takılmış suyu tamamlandı havasıda alındı bakalaım yarın araç izmire gelio 6. sanayiye şanzımana bakılacak düzelirse diyecek yok keyfime görsel işlere başlıyorum önce iç döşeme temizliği ve kılıf
sonra jant kaliper boyama ve pasta cila tabi far olayıda var yaza kadar on numara olacak