Kalorifer Problemi

barisdur6

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

2011 Corsa D kasa kullanıyorum alalı yaklaşık 1,5 - 2 ay oldu ve çok iş seyahati yaptığımdan çok fazla kullanamadım aracı. Bugünlerde kullanırken şunu fark ettim kaloriferim 1 ve 2 konumlarında sıcak hava üflemiyor, 3 konumunda hafif üflüyor 4'te normal çalışmaya geçiyor ama yine aşırı ısıtma yapmıyor sadece sesi var ve havayı ılıtıyor. Sorun ne olabilir daha önce böyle bir sorun yaşayan oldu mu?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

2011 Corsa D kasa kullanıyorum alalı yaklaşık 1,5 - 2 ay oldu ve çok iş seyahati yaptığımdan çok fazla kullanamadım aracı. Bugünlerde kullanırken şunu fark ettim kaloriferim 1 ve 2 konumlarında sıcak hava üflemiyor, 3 konumunda hafif üflüyor 4'te normal çalışmaya geçiyor ama yine aşırı ısıtma yapmıyor sadece sesi var ve havayı ılıtıyor. Sorun ne olabilir daha önce böyle bir sorun yaşayan oldu mu?

Motorunuz tam ısınmıyor olabilir kısa mesafede. Havalar soğuk olduğu için diğer bir nedense benim pompada herhangibir sorun yoktu ama trigeri değiştirirken sökmüşken sıfırını takayım dedim eski plastik gövdeli olanı söküp fpt gm alüminyum olanı taktım ve içeri artık sauna gibi oldu. Yaz kış antifirzli kullandığımdan radyatörlerde asla tıkanma yoktu.

Son düzenleme:

barisdur6

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Motorunuz tam ısınmıyor olabilir kısa mesafede. Havalar soğuk olduğu için diğer bir nedense benim pompada herhangibir sorun yoktu ama trigeri değiştirirken sökmüşken sıfırını takayım dedim eski plastik gövdeli olanı söküp fpt gm alüminyum olanı taktım ve içeri artık sauna gibi oldu. Yaz kış antifirzli kullandığımdan radyatörlerde asla tıkanma yoktu.
açıkcası motor ısınmasıyla alakalı olduğunu düşünmüyorum hocam soğuk üfletmeyi denemedim onu bi denicem yarın ama bi sorun var hissettiriyor kendisini. umarım ppahalı bi sorun değildir :D

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
gaz pedalının yanındaki plastik aksam var küçük dikdörtgenimsi orası ısınıyor mu yol yapınca yaz kış sıcak olması gerekir normalde tam arkasında kalorifer boruları var

barisdur6

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
gaz pedalının yanındaki plastik aksam var küçük dikdörtgenimsi orası ısınıyor mu yol yapınca yaz kış sıcak olması gerekir normalde tam arkasında kalorifer boruları var
hiç dikkat etmedim bi kontrol edeyim hocam orayı

barisdur6

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
sorunu çözdüm belki başka bir arkadaşın da başına gelir bırakıyorum aşağıya ;

torpidonun alt tarafında ayak gelen kısımı sökünce klima motoru var soketi oynamış ondan sorun yapmış klima. Usta kroniktir soket erir dedi benim şu anlık öyle bir sorunum yoktu soketi oturttuk çalıştı. Yalnız 1. hız da yine yok denecek kadar az usta normal olduğunu söyledi takılmadım o yüzden.

Saygılarımla.

• Beğen
Tepkiler: cagatay16