Kalorifer neden sıcak hava vermez?

scorpios

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün dikkatimi çekti ,motor sıcaklığı 90 ın üzerindeyken kaloriferi açtım.Orta havalandırma soğuk diğerleride yeterince sıcak hava vermiyordu.Sebebi ne olabilir?(Astra F)

demir-1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün dikkatimi çekti ,motor sıcaklığı 90 ın üzerindeyken kaloriferi açtım.Orta havalandırma soğuk diğerleride yeterince sıcak hava vermiyordu.Sebebi ne olabilir?(Astra F)

Radyatör veya üfleme kanallarına bakmak lazım.

iPhone 5c cihazımdan tapatalk aracılığıyla gönderildi

Ayhant

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun benim basimada geldi. Büyük ihtimalle kalorifer petegindedir çünkü zamanla petek kanalları tıkanıyor sıcak hava içinde dolaşım yapamıyor bu nedenle sıcak hava yerine soğuk hava geliyor. Önerim İlk önce temizleyen yer varsa temizlettir diyeceğim fakat değmez çünkü en az 100 lira alırlar. Degistirisen parça 100 lira civarında ustalıkla 30 liraya tamamdır hiç olmazsa aklında soru işareti kalmaz sıcacık gezersin kış gününde. :)

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Ortalardan serine yakın ılık hava gelmesi normal.Hatta kitapçığında da yazar. Diğerlerinden o sıcaklık değerinde sağlam sıcak hava gelmesi lazım. İç sirkülasyon düğmesine de basınca içeride durulamayacak kadar yakıyor kaloriferler.

scorpios

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün uğradım ustaya ,petek tıkalıymış Ayhant'ın dediği gibi ,80 tl ye temizleteceğiz bugün makineyle.%80-90 hallolur dedi usta.Bu arada orjinal petek bakır fakat yeniler aluminyummuş.Usta ben aluminyum önermiyorum ,önce temizleyelim olmazsa sonra bakarız dedi.Sonucu yazacağım.