Kalorifer neden ısıtmaz_??

orucreis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buna benzer bir konuyu bende yaşadım ancak ilginç bir şekilde ortadan kalktı. alakası var mı bilemiyorum ama; vectra b cdx aracımda yol bilgisayarında coolant level hatası vardı ne zamandır. sistemde su kaybı yoktu, su seviye sensörüde yeni değişmişti ancak hata devam ediyordu. geçenlerde su rezerv deposunu değiştirmeye karar verdik. (bu arada orijinal gm marka su rezerv tankı platin elektrik salih ustada 30 tl) depoyu değiştirince hata düzeldi. 1,5lt silikatsız kırmızı antifriz koyduk. işlem tamamlandığında hata gitmişti. ancak eve dönerken farkettim ki benim kaorifer o güne kadar aslında ısıtmıyormuş. performansında inanılmaz bir artış oldu. 25 ° C üfleme kademesi 4 te arabanın içi hamam gibi oldu

dediğim gibi alakası var mı bilemiyorum ama ben şimdi durumdan çok memnunum.

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
muammer abi elim yatkın ama vaktim kısıtlı biraz..bi şekilde söker temizleriz belki ama,kireç tabakası temizlenince orasından burasından sızdırmasın,başımıza iş açmayalım abi??
bir de nerden sökülecek..ön göğsü falan sökeceksek bulaşmayı düşünmüyorum da :)

Kardeş şimdi peteğin sağlamsa sıkıntı olmaz yani daha doğrusu şöyle vectra b deki peteğe göre konuşuyorum ben 2-3 defa bu işlemi uyguladım 1 kış sorunsuz gidiyo vectra b de vites konsolu sökülüyo ancak ben ön yolcu tarafından torpidonun alt kısmını biraz esnettim o kısım dan peteği takıp çıkarıyorum,astra yı bilemiyorum nasıl çıkar ya servise gidip değişim + işçilik 250 civarı vereceksin yada bi deneyeceksin bendeki gibidir sorun muhtemelen.

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi benimkide son zamanlarda ısıtmıyor kış geldi nasıl yapacaz bu işi ?

vectra b deki peteğe göre konuşuyorum ben 2-3 defa bu işlemi uyguladım 1 kış sorunsuz gidiyo vectra b de vites konsolu sökülüyo ancak ben ön yolcu tarafından torpidonun alt kısmını biraz esnettim o kısım dan peteği takıp çıkarıyorum..

forumda daha önce tarif ettiğim ve yapan arkadaşlar vardı hatta abi kışın her kaloriferi açtığımda sana dua ediyorum diye yazmıştı bi arkadaş ancak forumdaki o konular sanırsam uçtu neticede bizde zaten gold dan silver üyeliğe düştük:)

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi valla o konu olsaydı çok makbule geçerdi araç memlekette giresunda yakında oraya gidecem ocakdada alıp kayseriye gelecem yolda kardan adam olacaz yapılmazsa :)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha basit alternativ de benden;
ön motor kaputunu açınca kalorifere giden iki hortumu sökün, elinize bez alın ki üzerinize pis su sıçramasın şok olursunuz. bir tarafından hortumla tazyikli su tutun diğer hortumdan akana ağzınız açık kalır :) ne kadar pislik varsa çıkar...tabii sonradan eksik olan suyu antifrizi tamamlarsınız...hatta işiniz bittikden sonra peteğe aldığı kadar baştan koyun

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi valla o konu olsaydı çok makbule geçerdi araç memlekette giresunda yakında oraya gidecem ocakdada alıp kayseriye gelecem yolda kardan adam olacaz yapılmazsa :)

takıldığın yer olursa cep numaramıda vereyim ara elimden geldiğince yardımcı olurum...

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha basit alternativ de benden;
ön motor kaputunu açınca kalorifere giden iki hortumu sökün, elinize bez alın ki üzerinize pis su sıçramasın şok olursunuz. bir tarafından hortumla tazyikli su tutun diğer hortumdan akana ağzınız açık kalır :) ne kadar pislik varsa çıkar...tabii sonradan eksik olan suyu antifrizi tamamlarsınız...hatta işiniz bittikden sonra peteğe aldığı kadar baştan koyun

abi sen zaten başımız sıkıştığında, ilk sorduklarımızdan ve tecrübesine güvendiklerimizdensin,en azından benim için bu böyle,
iyiki varsın selim abiii:alkis:

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi sağolasın ben bi memlekete gidem haberleşiriz sıkıntı olursa anladığım kadarıyla petek torpidonun altında

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tam olarak küllüğün arka tarfında kalıyo yolcu tarafından paspasın bittiği yerde plastik bi çıkıntı var vidasını söktüğünde 2 adet alüminyum (sanırım) boruyu göreceksin ben o taraftan çıkarıyorum o 2 borunun peteğe bağlandığı yerde bir vida var o çıkınca petek geliyo ancak göğsün alt kısmını biraz esnetmelisin dikkat etmen lazım kırılabilir o bölge,
birde aracın suyunu boşaltmadan bu işe girme aman ha!...

hilmi0707

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
devirdaim çalışmazsa kalorifer ısıtmaz.
Ama aracınız hararet yapmıyorsa devirdaim çalışıyor demektir. Yine de devirdaim pompasını bi gösterin.