Kalorifer neden ısıtmaz_??

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracım astra g,2003 model..motor 85-90 derecelere geldiği halde kalorifer şöyle güzel güzel sıcak üflemiyor..araç dijital klimalı..kontrol panelinden maksimum sıcaklığa getiriyorum..28 dereceden sonra high var.bilenler bilir oraya getiriyorum,fanı da son kademeye getiriyorum..yok yine yok,yine yok!!
peteklerle ilgili bi sıkıntı mı var acaba_?
varsa çözümü nedir ve maliyeti hakkında fikir verirseniz sevinirim.şimdiden teşekkürler.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
2003 model icin petek tikanmasi erkendir ancak bakmakta fayda var, eger aracta LPG varsa baglantin kontrol edilecek paralelden seriye geciceksin ve once petege sonra regulatore giricek.

Ama sizde LPG onceden vardida bu sikayet yokken sonradan ortaya ciktiysa petek temizlenmesi yapilabilir...

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2003 model icin petek tikanmasi erkendir ancak bakmakta fayda var, eger aracta LPG varsa baglantin kontrol edilecek paralelden seriye geciceksin ve once petege sonra regulatore giricek.

Ama sizde LPG onceden vardida bu sikayet yokken sonradan ortaya ciktiysa petek temizlenmesi yapilabilir...

Lpg ezelden beri var..Ama o zamandan beridir randımanlı ısıttığını söyleyemem.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Lpg ezelden beri var..Ama o zamandan beridir randımanlı ısıttığını söyleyemem.

o zaman T baglantiya baktirmanda fayda var bence. Paralelden seriye gecersen baglantida belki duzelir. Bir LPG ustasina gostermenizde fayda var.

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman T baglantiya baktirmanda fayda var bence. Paralelden seriye gecersen baglantida belki duzelir. Bir LPG ustasina gostermenizde fayda var.
ya arkadaşın dandirik daciasında bi ısıtma sistemi var.dakikada hamam gibi yapıyor arabanın içini,benimkinde tık yok.
ben petekten şüpheleniyorum ama ilk kez başıma geldiğinden regülatör ve t bağlantısı gibi parçaları bilmiyorum..
bu arada yaklaşık bir saat sonra istenilen sıcaklığa geliyor içerisi.hiç gelmiyor değil geç ısınıyor.

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim vectra b de peteği porçöz gibi lireç sökücü madde ile temizledim aşşağı yukarı 1 kış boyu muazzam ısıtıyo geçen kış temizlemiştim abartısız insanın içini daraltıyo o kadar sıcak oluyo müsait olursam bu ara bi daha temizleyeceğim şu an ılık üflüyo ulaşa bileceğiniz bi konumda ise elinizde yatkın ise bi temizleyin içerisinde çıkanları gördüğünüzde zaten neden ısıtmadığını daha iyi idrak edersiniz,kolay gelsin...

HIZLICAK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peteği sökmek için ğöğsü sökmek mi gerekir acaba

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim vectra b de peteği porçöz gibi lireç sökücü madde ile temizledim aşşağı yukarı 1 kış boyu muazzam ısıtıyo geçen kış temizlemiştim abartısız insanın içini daraltıyo o kadar sıcak oluyo müsait olursam bu ara bi daha temizleyeceğim şu an ılık üflüyo ulaşa bileceğiniz bi konumda ise elinizde yatkın ise bi temizleyin içerisinde çıkanları gördüğünüzde zaten neden ısıtmadığını daha iyi idrak edersiniz,kolay gelsin...
muammer abi elim yatkın ama vaktim kısıtlı biraz..bi şekilde söker temizleriz belki ama,kireç tabakası temizlenince orasından burasından sızdırmasın,başımıza iş açmayalım abi??
bir de nerden sökülecek..ön göğsü falan sökeceksek bulaşmayı düşünmüyorum da :)

systran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı problem benim aracımda da vardı. ustamı aradım, motor suyu azalınca kaloriferi kapatır dedi, gerçektende hiç su eksiltmeyen arabaya 1.5 lt su ekledim çok şaşırmıştım. ondan sonra sorun düzeldi. bi motor suyunu kontrol et.

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi benimkide son zamanlarda ısıtmıyor kış geldi nasıl yapacaz bu işi ?