kalkışta zorlanma

atalip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zafira 2001 1.6 16v benzinli aracım var kalkışlarda aracım çok zorlanıyor.
kalkış yapmak istediğim zaman 3000-3500 devirde kalkış yapmak isteyince birden bire devir 1000 devir ya da daha altına düşüyor stop edecekmiş gibi oluyor ama zor zor kalkış yapıyor daha sonra hızlanıyor yolda gidişinde problem yoktur.forum sitelerinde gezdim bir türlü bu soruna cevap bulamadım.
aracımın katalizörün içi boşaltılmış ve arıza lambası yanıyor gaz fren şekilde arıza koduna bakınca P0420 katalizör arızası veriyor. katalizörün içi boş olunca kalkışlarda problem yaratır mı. debriyaj setini değişelim 3-4 ay oldu bilginize debriyaj setinden önce de bu arıza vardı şimdide devam ediyor hatta debriyaj setini yapan usta iyi yapmaya bilir diye başka bir ustaya götürdüm gösterdim o usta ta yaptırdığın yerin hakkını yiyemem, ellerine sağlık güzel yapmış dedi. bu sorunu nasıl çözebiliriz arkadaşlar ve abilerim.

karayazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim arabaninda katalizör boş ama bi sorun yok ses yapması dışında.lpgde ve benzinde deneyip sonucu söylermisin ?

karayazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabamda lpg yoktur sadece benzinli

Bende vardi sorun lpgnin beynindeki bi sensörü degistirdiler sorun cozuldu benzinde yapiyosa bujilere ve bobine baktirmani tavsiye ederim