Kalkışta vuruntu

Jeocaglar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, aracim 2013model 1.4 t Astra otomatik, araç 70.000 de ve LPG li. Araç ilk kalkışta vuruntu yapmaya başladı , sanki durduğunda fren balatası diske yapisiyormusta bir anda birakiyorcasina sert bir kalkış yapiyor , ama ilk çalıştığında asla yapmıyor , sizce neden kaynaklı olabilir

Son düzenleme:

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Ilk çalıştırdığımda demissin muhtemelen benzinde yapmıyor tüpte yapıyor fakirde kalıyor olabiliyor otomatik vitesler de tüp için ayrı ayar gerekli

Jeocaglar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim , ustaya götürdüm bir sorun yok dedi, her zaman yapmıyor ama nazende çok fazla bir kaktirma ile sarsıntılı kalkıyor , manuelde de yapmıyor , manuel e alıp kalktigimda sorun yok, en iyisi bir tupcuye gitmek

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Benzinde yapmıyor sa götür otomatik viteste ayar farklı olur ve afr ayari çok fark eder rölanti ayarı değil

Jeocaglar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün gittim bir ayar yapıldı ve biraz azaldı , benzinde yapmıyor , LPG çok ilginç şekilde kalkışta vuruntu yapıyor , sanki kalkarken arkadan bir araba tampona dokunur gibi kalkıyor

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Özellikle afr ayarı iste bak kalkışta yapıyorsa sebebi lpg de basınç açtır ve nozullar biraz büyült nozul büyült çok fark eder bana harita atabilsen nozullara bakarız araba ilk kalkışta lpg yetiştiremiyor o zaman

Jeocaglar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba AFR ile değişmedi maalesef. Hala aynı sorun devam ediyor. Konuyu tekrardan gündeme getirdiğim için bir özet yazıyorum. Astra J 2013 1.4 Turbo Otomatik sahibiyim. Aracımı 1 yıldır kullanıyorum, km 83.000 ve araç lpg'li. Şanzuman yağını ilk kez 80.000 de tavsiye üzerinde değiştirdim. Sorunum, araç ışıklarda vites D de iken kalkışlarda vuruntu yapması. Fakat bu vuruntuyu bazen hiç yapmıyor bazı günler ise günde 4-5 kere yapıyor. Ayağımı frenden çektiğimde bir anda arkadan sanki motorsiklet tarzında ufak bir araç çarpmış hissiyatı veriyor. Ama vites geçişleri muazzam ve DSG konforunda. Bahsettiğim vuruntuyu yapmadan önce ben bunu yapacağını farkediyorum Şöyle ki aracı ışıklarda D konumunda beklerken azcık çektiğimde araç milimetrik de olsa öne gitme eğiliminde oluyor. Bu sıkıntıyı yapacağı zaman ayağımı yavaş yavaş frenden çekmeme rağmen araba ileri gitmiyor ve komple kaldırdığımda da sanki bir anda iktiriyor. Verdiği hissiyat sanki fren balataları bir anda bırakıyor gibi. Bunu anladığında frene tekrar köküne kadar basıp ayağımı çektiğimde düzeliyor. Araçta herhangi bir arıza kodu vs. de yok. Şanzumancı da çözemedi. Ama bu araçlarda tipik selenoid ve beyin arızası var deyip geçiştirdi. Sizce bu problem neyden kaynaklanabilir ?

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam Merhaba, olayı farklı bir boyuta taşıyacağım ama :) klima açtığınızda çekişten düşme vs. oluyor mu ? naçizane tavsiyem, bir egr fişini çekip deneyin, şayet olmadı boğaz kelebeği , map ve maf sensörü temizliği yaptırmakta fayda var. bu tür küçük ama mide bulandıran sorunlarda hep en ufak şeylerden başlayıp öyle ilerlemek en iyisi.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Active Select şanzımanlarda belirli bir km'den sonra böyle bir sorun bikaç sefer sorulmuştu. Kalibrasyon gibi bişeyle çözülüyordu sanırım.
Sizdeki bu sorun bu olmayabilir tabi.

Jeocaglar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet haklısınız. Klima açıkken bir değişiklik yok. Boğaz kelebeğini de temizlettim. Araç çok stabil ve muazzam çalışıyor. Ama ilginçtir ki yada benzin ile kullandığımda bu sıkıntı çok nadir oluyor