Kalkışta Gelen Tak Sesi

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardesim yukarida da yazdim o duydugun ses Araci calistrinca ve harekete gecince ikinci fitese gecerken ABS in kendini test etme sesi..yani korkulacak birsey yok..astra h dada var herhalde kimse fark etmedi... sanki el freni tik diye aciliyormus gibi ses gelir..dogrudur...sonucta ABS testi...
;)

selim

kralcuneyt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiç alakasi yok abs ile tam motorun şafta bağlandiği noktada gevşeme oluyo bende de vardi siktirdim

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olabilir..ama her motoru calistirinca hareket ederken gelen tik diye bir ses gelir...o abs in test sesidir..

Z

zaferinan

Bilgi Girilmemiş
arkadaşın dediği olay bendede oluyor sanayiyi gittim aks kafasından geliyor dediler.söktürdüm ama aks kafasında gram boşluk yok tekrar eskisini taktırdım.2 senedir aynı ses geliyor.kalkış anında direksiyonu sağa veya sola çevirince tak diye ses geliyor bu dediğiniz.sıkılacak parça tam olarak nerde veya başka adı varmı sanayi dilinde

Ejder1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Büyük ihtimalle abs test sesidir ama eğer tak değilde çat diye bir ses ise ve ilk kalkışta önce biraz gaz verip kestikten sonra tekrar yüklenirken geliyorsa bujilerdende olabilir.

fadanur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fren balataları değişti. servis hiç bişey bulamadı.
rot aşları falan herşey normalmiş.
altında vuruk kırık bişeyde yok dedi usta..

ama kralcuneyt in dediği yere bakın dedim ama salladılar gibi gelsi.
başka bir özel servise götürüp baktıracağım o yere..

savas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.

Opel Corsa D 2008 Aracım var.. ve Dizel

Sorum şu..

Herşey normal..
fakat genellikle sabahları, aracı çalıştırıyorum direksyonu sağa veya sola kırıyorum ve yavaşca kalkıyorum. 1-2metre kadar gitmeye kalmıyor,
bir kere TAK diye bir ses geliyor. sağ veya sol tekerin ordanmı tam bulamadım.. sonra herşey normal. dur kalk bir daha gelmiyor.
yolda gelmiyor.. bazande sabah parkedip akam tekrar dönüşte aynı ses geliyor kalkışta...

neden olabilir acaba? yolda birşey yok.. vites geçişleri gayet güzel.
debriyaj normal.

daha önce yoktu bu ses.. 1 aydır geliyor..

Ustalardan yorum lütfen..

opellerin esp li modellerinde esp devreye girerken yanılmıyosam 25 km/h hızdan sonra devreye girerken o sesi çıkarıyor.astra H esp li olanlarındada o ses var merak etmeyin yalnız esp siz sadece abs li olanlarda o ses yok.

drserkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bende de 2009 Astra cdti var.ESP li ve easytronic ilk aracı çalıştırdıktan sonra gelen kaba bir ses oluyor.Soğukken yapıyor bu.Servise götürdüm.Fren pedalından geldiğini boşluk olduğunu ve bir mühlet sonra fren pedalının kendisini saldığını söylediler.Ona bağladılar.ABS sesi gibi gelen ses test sesi iki metal demirin birbirine çarpıyormuş gibi çıkardığı bir ses ve araba soğuk olsun sıcak olsun her çalıştırmada mutlaka geliyor.Arkadaşın sorunuda benim ki gibi birşey gibi geldi.Usta freni araç çalışmadan arka arkaya pompaladı.fren sertleşti.ABS gazı mı varmış neyse ondan kaynaklanan bir boşluk var gibi dedi.Arabanı kullanmaya devam et ve sesi takip et dedi.Çözüm bulamadılar.Hala o ses ara ara geliyor:(

scuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de ara ara oluyor özellikle soğuk ve yağmurlu havanın ertesi gününde, arabayı ilk çalıştırdığımda tak diye ses geliyor bi an dedim aracın altına bişey mi takıldı ama bişey yok bende çözemedim sorunu normalde dur kalk sorun yok dedğim gibi sadece yağmurlu havalrdan sonra oluyor arabayı 1-2 gün kullanmassam , büyük ihtimal fern balatalarınden geliyor bu ses.