Kalkışta Çok Hafif Silkeleme

sekolii1841

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 benzinli astra h sahibiyim kalkışta çok hafif nerdeyse hissedilmiyecek bir titreme var araçta 2. Viteste kalkıyorum bazen titreme yok ama 1. Viteste çok hafif titreme yapıyor. Baskı balatadanmıdır yoksa farklı bir sorunmudur aracın gaz yiyişindede pek problem yok gibi bastımmı gidiyor fakat yinede şüphelendim . Eğer baskı balataysa maliyet ne olur

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Debriyaş yukardan kavrıyormu ?? Yolda giderken özellikle 4-5 viteslerde biraz yavaşladıktan sonra tekrar gaza bastığınızda devir saati önce biraz yukarı çıkıp geri iniyormu ?? Genelde bu şekilde anlaşılır baskı balatanın durumu. Bu videoda bahsettiğim durumu anlatmışlar hocam.

View: https://www.youtube.com/watch?v=lU9EORlx8N4

• Beğen
Tepkiler: sekolii1841

sekolii1841

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok abi debriyaj aşağıda kavrıyor yani en dibten ayağımı kaldırınca 3 5 cm civarında kavrama başlıyor yani bana normal gibi geldi.yolda bu şekilde garip bi devir problemi yaşamıyorum yükselip gaz yememe yada yükselip düşme gibi normal bastımmı yapıştırıyor . Baskı balata değil gibi geliyor ama anlamadım ne olabilir?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bujiler felandır belki, Hava filtresi olabilir, boğaz kelebeği olabilir ihtimal fazla biraz :)

sekolii1841

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bujiler felandır belki, Hava filtresi olabilir, boğaz kelebeği olabilir ihtimal fazla biraz :)
Aman abi çok masraf çıkarmasında benmi acaba biraz fazla detaya takılıyorm çünkü normal bi kullanıcı hissetmez gibi bi titreşim Belkide bütün gün ticari araç kullanıyorum ondan herşeyi hissediyorum:)) şimdi inip tekrar rampada falan bi deneme yapıcam ..:)

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Sen takıyorsundur kafaya boşver aç müziğin sesini biraz :)