Kaliperlerimi Boyatmayı İstiyorum Sizin Görüşünüz Ne olur ???

CDX Hastası

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Önerileriniz ve yorumlarınız benim için çok değerli dikkate alacağım
Teşşekkürler...
Kaliper kapağını çoktan beri takip ediyorum ama 15" ve üzeri jantlar için olduğunu duymuştum bu konu hakkında bilginiz varmı ??

Dediğin doğru..16 inç ten başlıyor ve hatta 16 inç jantta kullanırken bile kaliper kapağını biraz taşlıyorlar...Montajını montaj şeklini falan gösteren resimler bende var...İsterseniz msn den atabilirim..hatta 1kaç resim paylaşayım..

Son düzenleme:

Qabus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sağol KArdeş msn veriyim ben sana çok orjinal duruyorda kaliperlerin soğumasına engel olurmu bunlar ?

Son düzenleme:

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
1 saatlik iş

L_D_K

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birşey olmaz

kapaklar bazı jantlarda ara mesafe dar olduğundan sürtme yapabilir yontmak vs gerekir. benim kaliperler de boyalı. arabanın orjinal boyasından aldım söküp güzelce kompresörle boyadım. bir buçuk yıl oldu ne kabardı ne karardı hiçbir sorun yok. muayenede sormadılar bile. fren abs içinde hiçbir sorun çıkarmadı

CDX Hastası

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sağol KArdeş msn veriyim ben sana musti_tek@hotmail.com çok orjinal duruyorda kaliperlerin soğumasına engel olurmu bunlar ?

Msnden ekledim benim de ataturkcu_milliyetci@hotmail.com Yok etkisi olacağını sanmıyorum...Senin aracın zaten çelik alaşımlı ve 5 kollu bir jant...Bu şekilde olduğunda çelik jantın dönerken oluşturduğu soğuk hava dalgasından kaliper de diskler de fazlasıyla olumlu yönde etkileniyorlar..Yalnız kaliperin kapaktan değil kapağın kaliperden etkilenmesi söz konusu :) o da çok çok ani frenlemelerde ve uzun süreler arttırarak yapılan frenlemelerde kapağın biraz kimyasalı değişebilir.Onu da araya sıcaktan etkilenmeyen parçalardan koydurursun ustana olayı çözersin...

Qabus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Söylemsi Ayıp Güzel şöförümdür az fren yaparım :cool::cool:

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kalerifer boyası olarak satılıyor buyuk magaazalarda bkz.. Koçtas,praktiker gibi.

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de düşünüyordum ama ısı yönünden çekindiğim için yapmamıştım :(.

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben Akçalı kullandım 7tl fiyatı var boyanın,1 kutunun yarısı yetti arttı bile :D Ve istediğin rengi bulursun ama bence kırmızı yapma çok var ;)