Junyan far bakımı

VectRaColiC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar , aracımda mevcut junyan farların led kısımları yanmıyor , yuvarlak park farlarının biri yanmıyor , bakım veya tamirini nasıl yapabilirim ? NOT: aracın farlarının fotoları albümlerimde mevcuttur

pacificno1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de corsa mda junyan far kullanıyorum ve yuvarlak angel halkalarının led lerini kendim değiştirmiştim. Yanlız benimkinde angel led lerine farın altından ulaşıldığından komple sökmek gerekiyor. Ama diğer led lere arkadan ulaşılıyor, onları değiştirmesi çok basit...

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
bendeki angeller sarı yanıyor onları sizinkiler gibi byaz yapabilirmiyim acaba?

VectRaColiC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de corsa mda junyan far kullanıyorum ve yuvarlak angel halkalarının led lerini kendim değiştirmiştim. Yanlız benimkinde angel led lerine farın altından ulaşıldığından komple sökmek gerekiyor. Ama diğer led lere arkadan ulaşılıyor, onları değiştirmesi çok basit...

peki bu ledleri söksem ben de yapabilirmiyim yoksa bi elektrikciye mi götürmeliyim , işlem ince bi işlemmi ?

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ledlerin ampullerini kendin degistirebilirsin ama angellerdekileri degismen biraz zor.

pacificno1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki bu ledleri söksem ben de yapabilirmiyim yoksa bi elektrikciye mi götürmeliyim , işlem ince bi işlemmi ?

Farı söktükten sonra el yatkınlığınız varsa kendiniz de değiştirirsiniz. Ben 3 farklı led denedim hangisi daha iyi parlaklık veriyor diye, en iyi parlaklığı kaliteli ufaklar verdi(3mm lik dar açılıydı yanlış hatırlamıyorsam) ama led in angel lara göre açısı parlaklığı etkiliyor, iyi ayarlamak öylece de sabitlemek gerekiyor.

Bu arada beyaz 2 led seri veya paralel bir şekilde bağlayıp ona göre direnç kullanmanız da gerekecek ki led ler hemen bozulmasın. Tercihinize göre ayrıntılı bilgiyi aslında gogıldan bulabilirsiniz... (ben de tecrübelerimi paylaşabilirim ihtiyacınız olursa)

Son düzenleme:

VectRaColiC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün boş vaktim oldu ve farları söküp bir inceleyeyim dedim gördüm ki eski sahibi ledlerin yanmasını istememiş ve kabloların neredeyse kökünden kesmiş , bu kabloya ek yapabilirmiyim ?