Janta Vernik mi Cila mı?

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi akşamlar sayın büyüklerim sevgili arkadaşlar
zımparalı bir jant (boyasız) çiziklerinden arındırıldıktan sonra vernik mi atmak daha sağlıklı olur yoksa cila mı? sanırım cilanın vernik gibi pullanma dökülme gibi bir derdi yok ama aynı işi görür mü?

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
casati nin verniğini kullandım 10 numara

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
cila denilen şey vernik üzerine atılır zaten ;)

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
casati nin verniğini kullandım 10 numara

yanıtınız için teşekkür ederim kullandıktan sonra ne kadar zaman geçti çok zaman geçtiyse pullanma veya yıkarken silerken hassasiyet gerektiren bi durumu var mı? teşekkürler

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 20:41 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 20:38 ----------

cila denilen şey vernik üzerine atılır zaten ;)

biraz detaylandırmak gerekirse şuan jantlarımda siyah boya var fakat ben tekrar gümüş yapmak istiyorum. Bu yüzden direk zımparalasam boyamadan metalin kendi rengine cila atsam da hiç boyanın dökülmesiymiş verniğin kalkmasıymış gibi sorunlarla uğraşmasam diye düşünmüştüm. Cilanın direk çeliğe uygulanmasında sonuç alamaz mıyım veya zararı ne olur? yanıtınız için teşekkür ederim.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
cila tutmaz, boyasız metal için ayrı cilalar var ama koruma amaçlı mutlaka vernik olması lazım.

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cila tutmaz, boyasız metal için ayrı cilalar var ama koruma amaçlı mutlaka vernik olması lazım.

teşekkür ederim bilgilendirmeniz için konuyla pek alakası yok ama gümüş sprey boya kullanmadan direk jantın rengi gümüş rengi ile aynı mıdır? Yoksa zımparalı metali tekrar gümüş renge mi boyamam gerek?

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
jantın alaşımına göre rengi baya farklıdır. Bazıları kahverengimsi oluyor, bazıları daha gri.

ahmet2002658

Kayıtlı Kullanıcı
80-Osmaniye
Siteyi ziyaret et
Ben jantlarımı yeni boyattım. Zımpara sonra macun yine zımpara sonra boya atıldı en son vernik . Çok güzel oldu

Sent from my iPhone using Tapatalk