jant ve spor yay konusunda yardım

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

farkedıyor dıye bılıyorum cunku 1,3 cdti motor daha agır sanırım msj attım arkadasa satmadıysa alıcam msj kutunu bosalt ordan sana ıkı lınk verıcem alıcagım urunlerın lınkı bı sende bak :)

Benim araçtaki yaylarda daha önceden dizel araçta kullanılmış, illaki farklılık vardır, iddia etmem ama çok büyük bi farklılık göstermez, ki zaten piyasadaki apex, fk vs. birçok marka şuan yerli üretim, onlarda öyle bir seçenek bile yoktur. ;)

Jant linklerine baktım şimdi, ilk ilandaki jantları hiç sevmedim, ikinci ilandaki jantlar ise 4x108 psa, ford grubu jantlar, corsaya takamazsın onları. ;)

Wolk Te37 replikalarına örnek,
http://www.sahibinden.com/ilan/yede...15-4x100-114,3-sadece-630-tl-110047765/detay/

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araçtaki yaylarda daha önceden dizel araçta kullanılmış, illaki farklılık vardır, iddia etmem ama çok büyük bi farklılık göstermez, ki zaten piyasadaki apex, fk vs. birçok marka şuan yerli üretim, onlarda öyle bir seçenek bile yoktur. ;)

Jant linklerine baktım şimdi, ilk ilandaki jantları hiç sevmedim, ikinci ilandaki jantlar ise 4x108 psa, ford grubu jantlar, corsaya takamazsın onları. ;)

Wolk Te37 replikalarına örnek,
http://www.sahibinden.com/ilan/yede...15-4x100-114,3-sadece-630-tl-110047765/detay/

sana gosterceklerımde bunlar abı

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-opel-corsa-c-apex-spor-yay-4-cm-helezon-88227768/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-lastik-takimlari-sahibinden-15-spoon-jant-lastik-takimi-sifir-111963355/detay/

sen okeylersen pazartesı baslıyorum bunlarla :)
bu arada abıcım o gosterdıgın ılana baktım sadece jant fıyatı dıyor bır yerde temız lastık bulabılsem ıkıncı el alabılırım sana gosterdıgım spoonlarda lastık dahıl fıyatı sence hangısı ? :)

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Spoon ilanında hiç ciddiyet yok, lastikler felan ne iş belli değil, sevmedim o ilanı. :D Uzak dur bence, ayrıca jantların markasınıda yazmamış, sıfır kutu içi spoon var konyada arkadaşımda, istersen onları bi görüşüyüm senin için?

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Spoon ilanında hiç ciddiyet yok, lastikler felan ne iş belli değil, sevmedim o ilanı. :D Uzak dur bence, ayrıca jantların markasınıda yazmamış, sıfır kutu içi spoon var konyada arkadaşımda, istersen onları bi görüşüyüm senin için?

vallaha cok ıyı olur abıcım ben aracım adamı rc marka dedı lastıklerde ıkıncı el takıyoruz dedı tmm dedım benım butce 1500 lıra ve buna jant sıs spor yay panjur ve egzoz dahıl olmalı :D yanı 700e konıgde var ama ıkıncı el lastık nasıl bulcam oda var yanıı o yuzden uydurmaya calsııyorum o arkadasına sorarsan cok ıyı olur panjurla bırlıkte yollarsın bırde bronz renk dusnuyorum senınkınden ıkız yapcazya :D

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vallaha cok ıyı olur abıcım ben aracım adamı rc marka dedı lastıklerde ıkıncı el takıyoruz dedı tmm dedım benım butce 1500 lıra ve buna jant sıs spor yay panjur ve egzoz dahıl olmalı :D yanı 700e konıgde var ama ıkıncı el lastık nasıl bulcam oda var yanıı o yuzden uydurmaya calsııyorum o arkadasına sorarsan cok ıyı olur panjurla bırlıkte yollarsın bırde bronz renk dusnuyorum senınkınden ıkız yapcazya :D

Arkadaşımla görüşüyüm bi, kutu içi bronz advanti marka, en son biterini görüşür haber ederim.

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 CDTI ile 1.6 ve 1.4 benzinli modellerin yayları farklıdır. Bunun en büyük nedeni de motor ağırlığıdır. 1.3 CDTI tahminimce daha ağır bir motor olduğundan siz 1.3 CDTI yayları alırsanız aracınız yayın üzerinde belirtildiği ölçüden daha az düşer. 3,5 ise 2,5-3 cm düşer yani.

Hatırlıyorum Astra CDTI olup da 3,5 u istemeyen ama 5cm den de amortisör patlatır die korkanlar 1.6 benzinli yayı almışlardı. Araç yaklaşık 4 cm düşmüştü.

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer yanaktan bahsediyorsan 45 vey 50 olması yanak kalınlığını belirler, bu da lastiğin çamurlukta sürtme yapıp yapmayacağını belirler. Ayrıca uygun ölçülerde lastik jant almalısın ki orjinallerinin yuvarlanma katsayısı ile yeni takacakların hemen hemen aynı olsun. Aksi taktirde hem perf ın hem de yol tutuşun bozulurki buna ön takımlarının yorulmasını da ekleyebilirsin.

Ayrıca orjinal veya çıkma yayları kestirerek aracı düşürme işinden de uzak dur derim

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bakim arkadasidaaradim lastiksiz fiati ve uzerinde yay yokracikrkalari kestirmis onleride ayarlarymis spor yay yaptirmis coliver tarzi diyor ancak onunla bu kadar oluyor diyo ve lastikleide 185/45/15mis bi 45 -50olmasi neyi degistiriyor bu kadar yaw ?

185-45-15 Lastikler 195-50-15 lastiklerden daha pahalıdır, daha düşük yanaklı olduğundan aracın daha basık görünür.