İşte Vectra B OPC ZENDER...Türkiyede bir eşi yok...

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayirli olsun , cok guzel olmuş ... , Navigasyon çalışıyor mu ?

Sağolasın.Cd olsa çalışır ama cd yok şuan malesef.Terbiyesiz navteq türkiye haritası üretmemiş.ama onada bi hal yol düşünüyorum.Dvd player,geri vites kamerası ve tv ünitesini bağladıktan sonra...

Abi aslında lacivert tonlarında 5m gibi kaliteli bir folyo ile kaplatsanız arabayı, 5-10 yıl garanti verenler oluyor dayanıklı da oluyorlar. İstenmeyen bir durum olur da arabayı satmak isterseniz, kazasız bile olsa boyayı arabanın ırzı namusu gibi görüyorlar bu yüzden faydalı olur, hem de renk aynı tonda olduğundan ruhsata işletme gibi illet işlerle yorulmazsınız.

Abim kararım kesin ya orjinal ya ardenblau olacak.Arabayı satma gibi bi niyetim yok.Zaten satarsam bile o tip herifler müşteri olursa ağızlarının ortasına kürekle vururum.Başka demiyorum.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kerem gecen sene bende ncdr 1500 almıştım. Ekran patlak cıkınca Kıbrısa yolladık seti..
Onun Türkiye CD si vardı ama nerede bilemiyorum. Bulursam sana satarım :)
bu ara sen ekran işini nasıl cözdün ?

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kerem gecen sene bende ncdr 1500 almıştım. Ekran patlak cıkınca Kıbrısa yolladık seti..
Onun Türkiye CD si vardı ama nerede bilemiyorum. Bulursam sana satarım :)
bu ara sen ekran işini nasıl cözdün ?

O cd yi mutlaka bul abi istiyorum.Kaç senesine ait cd_?Cd nin üzerinde ne yazıyor hatırlıyor musun_?
Ekran işi varya o kadar sancılı oldu ki anlatamam.
İngiliz bana kazık atınca kara kara düşünüyordum ne yaparım diye.Vectralara olan ekran diğerlerinden farklı ve o kodlu ekran çok nadir.O kodlu ekran olmazsa hiç randıman vermiyor.Kh kodlu ekran olması lazım.O günlerde tesadüfen alman ebay de gezinirken 2001 cdx 2.0 parçalayan eleman ayrı ayrı satıyordu herşeyi.Ona mesaj attım ve direkt bana sat ekranı kaç para istersin dedim.180€ dedi.Ok dedim ama adamın paypali yoktu.Adama dedim ben sana western union la göndereceğim olmazsa almanyadaki arkadaşımı arayacağım,o sana paranı verecek.Paypali varsa ben ona yollarım.Yada onun gebzedeki babasına vereceğim dedim.Adamın ingilizce what is your name_?seviyesinde olduğundan 2.mailde arkadaşımın paypali yokmuş sana havale yapacak dedim.Adam ben paypalim yok dedim.Almak istiyorsan arttırmaya gir dedi kayış kopardı.Neyse bi arkadaşımın arkadaşı adamla iletişime geçti.Parasını ödedi aldı.Bu arada ben teyple,ekranı 15 güün sonra türkiyeye gelecek olan Emrah abi (opcline) de birleştirmeye çalıştım.Teyp geldi.Ekranı salak herif verdiğim adrese değil parayı ödeyen arkadaşıma yolladı.Bu arada Emrah abimin gelmesine 2 gün kalmıştı.Hemen acil kargoyla ona ulaştırdı.Ve oda gelirken getirdi.İstanbul-Ankara otoyolunda bir park alanında ondan aldım :)

Ama ekranla teyp hem araçtan sökülürken pasif hale getirilmediğinden yada aynı araçtan çıkma olmadığından display safe yazıyor.Yarın sabah onu halletmeye gideceğim.Bakalım ne olacak.O sorunu çözersem tv tuner,dvd-mp3 player ve geri vites kamerasıda takacağım :)

Yazarken yoruldum yeminle

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
He bu arada anten tesisatı hazır tavana kadar telefon hazırlığıyla beraber çekili şekilde bulunuyor.Eşek yüküyle kabloyu boşuna almışım ve tavanı boşuna komple sökmüşüm.Antene giden 2. kabloyu kıvırıp bantlamışlar araya.Diğer anten kablolarıda merkezi kilit beyninin orada hazır.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi senin ekranı almak için anlaştığın (daha doğrusu anlaşamadığın :D) kişiyi bırak ing konuşmasını, akünün suyu boşalmış.. Demek sana göndermek yerine almanya'daki arkadaşına gönderdi :maden::kop: idiot olabilir abi :D bence adam taa Türkiye'den böyle bir parça için iletişime geçmeni ve bu konuda bilgi sahibi olmanı anlamakta zorlanmıştır..Demiştir, Türkiye'de adam akıllı cdx bile yok..Adam nereden biliyor buradaki cdx donanımlarını :O Bu arada arden den vazgeçme kesinlikle...Almanlar bu renge korkunç mavi diyor :cool: bir de bir an önce şu multimedia işini hallet de sunroof a geç :mad: :D:D şaka bir yana; kazasız belasız kullanmanı dilerim aracını Kerem Abi..Proje adamı oldun çıktın :rakir:

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi senin ekranı almak için anlaştığın (daha doğrusu anlaşamadığın :D) kişiyi bırak ing konuşmasını, akünün suyu boşalmış.. Demek sana göndermek yerine almanya'daki arkadaşına gönderdi :maden::kop: idiot olabilir abi :D bence adam taa Türkiye'den böyle bir parça için iletişime geçmeni ve bu konuda bilgi sahibi olmanı anlamakta zorlanmıştır..Demiştir, Türkiye'de adam akıllı cdx bile yok..Adam nereden biliyor buradaki cdx donanımlarını :O Bu arada arden den vazgeçme kesinlikle...Almanlar bu renge korkunç mavi diyor :cool: bir de bir an önce şu multimedia işini hallet de sunroof a geç :mad: :D:D şaka bir yana; kazasız belasız kullanmanı dilerim aracını Kerem Abi..Proje adamı oldun çıktın :rakir:

sağolasın abim.valla adamla anlaşamadık.sancılı bir süreç oldu bu ncdr işi benim için.ve hala öyle...display safe sorununu çözemedim hala.adam baktı etti.senin ekran teyp ve motor beyni ile haberleşmiyor dedi.anlamadım tam dediğinide kafam dumanlandı.bi arkadaşta soketler + ve - ler aynı ama soketin içindeki pinlerin beslemesi farklı onlar düzeltilecek,sonra dedi.ondan haber bekliyorum pin dizilimini...

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
sağolasın abim.valla adamla anlaşamadık.sancılı bir süreç oldu bu ncdr işi benim için.ve hala öyle...display safe sorununu çözemedim hala.adam baktı etti.senin ekran teyp ve motor beyni ile haberleşmiyor dedi.anlamadım tam dediğinide kafam dumanlandı.bi arkadaşta soketler + ve - ler aynı ama soketin içindeki pinlerin beslemesi farklı onlar düzeltilecek,sonra dedi.ondan haber bekliyorum pin dizilimini...

İngilizlere yazmışsınız ama cevap veren yok her halde :) bir fikir vermesi adına daha önce bir kaç araçta kendim uyguladım . Aracı tech2 bağladığınızda teypten eski aracın sase nosunu öğrenebilirsiniz . Bu sase ile tanıdık bir yetkili servisten kodu alır programlama yaparsınız . Sase No öğrenmek icin vin kod bölümüne bakın orada çıkar . Eğer tech2 göstermezse opcom genel bilgi dökümünde listeliyor .

Bu arada , teyp ve ekran farklı araçlardan her halde , Display safe yazıyor cunku . Aynı araçtan olsa yazmıyor . Siz her iki cihazdan da kod okuyacaksınız . Ancak ekran izin vermiyor yeni modellerde vin okumaya , sizin ekran da nasıldır bilmiyorum .

Diğer türlü TR de o aletlerin sifirlanmis eppromlarini bulmak imkansız . Ancak bir Alman vardı ebay de 15 Euro ya epprom dosyasını yolluyordu cd30 lar icin ncdr var mı bilmiyorum .

Kolay gelsin

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kerem arden blue biraz fazla iddalı bir renk değil mi ? vectranın ağırlığını yansıtmaz gibime geliyor.çabuk sıkılabilirsin..

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İngilizlere yazmışsınız ama cevap veren yok her halde :) bir fikir vermesi adına daha önce bir kaç araçta kendim uyguladım . Aracı tech2 bağladığınızda teypten eski aracın sase nosunu öğrenebilirsiniz . Bu sase ile tanıdık bir yetkili servisten kodu alır programlama yaparsınız . Sase No öğrenmek icin vin kod bölümüne bakın orada çıkar . Eğer tech2 göstermezse opcom genel bilgi dökümünde listeliyor .

Bu arada , teyp ve ekran farklı araçlardan her halde , Display safe yazıyor cunku . Aynı araçtan olsa yazmıyor . Siz her iki cihazdan da kod okuyacaksınız . Ancak ekran izin vermiyor yeni modellerde vin okumaya , sizin ekran da nasıldır bilmiyorum .

Diğer türlü TR de o aletlerin sifirlanmis eppromlarini bulmak imkansız . Ancak bir Alman vardı ebay de 15 Euro ya epprom dosyasını yolluyordu cd30 lar icin ncdr var mı bilmiyorum .

Kolay gelsin

Malesef tech2 yada opcom teybi görmüyor.Ekranı görüyor ama sadece kodları okuyabiliyorum.Ve hatayı silebiliyorum.Kısaca vin numarası yada güvenlik kodu gireceğim bir alan aktif gelmiyor.Diğer kısımlar aktif gelmiyor.Zaten ekranda anlık tüketim bir garip görünüyor.Adamın dediğine göre zaten ekran aracı tanımamış diyor.İşin garibi tech2 ve opcom teybi görmüyor ama teyp muntazam çalışıyor.Belkide ekran soket pinlerinin girişleri ve pinlerin beslediği bilgiler farklı ve teybin bağlantılarında atladığımız bir kısım var.Kuşadasındaki arkadaş olması gereken pin diagramını yollayacağız ona göre kontrol edeceğiz daha olmadı hooop atlayıp kuşadasına gideceğiz.

kerem arden blue biraz fazla iddalı bir renk değil mi ? vectranın ağırlığını yansıtmaz gibime geliyor.çabuk sıkılabilirsin..

İnsanı sevdiği bişey sıkmaz kaldı ki çok tatlı ve iddalı duruyor o renkte :)

20120522_065721_zps70a6c438.jpg

allah kolaylık versın kerem az kaldı sabret :)

Eyvallah kardeşim sağolasın şu sorunu bi çözebilsem hemen dvd-mp3 player,geri vites kamerası vs bağlayacağım ama şu sorun belimi büküyor :(