Istanbul Buluşması "Çok Yakında"

Tarih: Bayramdan Sonraki Haftasonu (13 Kasım 2011 Pazar)

• Evet Uygun

Oy: 40 81.6%
  • Hayır Uygun Değil

Oy: 9 18.4%

• Kullanılan toplam oy
    49

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Istanbul Buluşması "Çok Yakında"

cok affedersiniz merakımı maruz gorun yagmurlu havada neden arabayla cıkmıosunuz hic cok merak ettm??

Estafullah şöyle açıklayım. malum yollar da bir çok atık-yakıt pislikleri(Yağ, Mazot, Eksoz partükülleri, çeşitli partüküller) küçük parçalar oluşuyor. Bunların üzerine yoldaki toz-kum üstüne yağmur yağıyor ve oluşan bulamaç önünüzde giden araba kople size sıçratıyor. Arabanın her yerine bulaşıyor. Cam fitilerininden tutunda kapı menteşesine kadar Her ne kadar yıkama yapılsada yaptığımız yıkama yüzeysel kalıyor derinlemesine inilmiyor. ֖rneğin Aracın ön panjurundan kilima radyatörüne bahsettiğim bulamaç giriyor ve orda sıva gibi kuruyor. Hangimiz ön panjurdan giren o yağlı bulamacı çıkarmaya çalışıyoruz ?  Yazın kilimanın öncesine göre soğutmadığından şikayet ediyoruz doğal olarak. ֖rnekleri çoğaltabilirim. Arabanın dönen, hareket eden bir çok aksamı var. Bunlar zamanla o bölgelerde korozyona-paslanmaya neden oluyor. Bu da arabanın olduğundan daha çabuk eskimesine deforme olmasına yol açıyor. ևok ince mi düşünüyorum. Bence evet  ևünkü arabamı seviyorum. Ona aşığım. Böyle si durumlarda mümkünse trafiğe çıkmıyorum. Yol ıslaksa başka yolu kullanıyorum. ևözüm yoksa arabamı güvenilir bir otoparka koyup, otobüs-minibüsü kullanıyorum. Ben çocukluğumdan beri araba sevdalısıyım. arabalarıma bu şekilde bindim. Beni tanıyan bir arkadaşım Ben showrumdan araba almam gider cenk'in arabasını alırım der hep :)  Büyük araçları yakın takip etmem özellikle o kocaman kara duman atan ve kaçak yakıt (10 numara yağ kullanan) pis kamyonları. Neden mi ezsozdan çıkan ve yanmaya devam eden gözle görünmeyeecek kadar küçük partiküller arabaların farlarına-stoplarına yapışır. ve karalaştırır. Malum arabalar artık farları cam değil pilastik. ve farlar zamanla ve özellikle istanbul daki araçlarda çok çabuk kararır. İçi bile kapkara olur hava ve diğer araçların oluşturduğu kirlilikten. Küçük şehirlere bir bakın. özellikle farlarına bir de istanbul araçlarına bakın, Hele bahsettiğim farkı anlamak istiyorsanız Ticari taksilerine bir bakın istanbulun. Arabam genelde kapalı garajdadır, Kapalı bir yer yoksa mutlaka branda örterim üstüne. Kuşlar pislemesin iz leke bırakmasın, Asit yağmurları yağmasın diye ben üşürüm o üşümesin diye üstünü örterim. Tüm bunları yaparken hiç ama hiç üşenmem. Niyesi ni sizinle tanıştığımızda anlatacağım işallah.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

vigilante8 link' Alıntı:
cok affedersiniz merakımı maruz gorun yagmurlu havada neden arabayla cıkmıosunuz hic cok merak ettm??

Estafullah şöyle açıklayım. malum yollar da bir çok atık-yakıt pislikleri(Yağ, Mazot, Eksoz partükülleri, çeşitli partüküller) küçük parçalar oluşuyor. Bunların üzerine yoldaki toz-kum üstüne yağmur yağıyor ve oluşan bulamaç önünüzde giden araba kople size sıçratıyor. Arabanın her yerine bulaşıyor. Cam fitilerininden tutunda kapı menteşesine kadar Her ne kadar yıkama yapılsada yaptığımız yıkama yüzeysel kalıyor derinlemesine inilmiyor. ֖rneğin Aracın ön panjurundan kilima radyatörüne bahsettiğim bulamaç giriyor ve orda sıva gibi kuruyor. Hangimiz ön panjurdan giren o yağlı bulamacı çıkarmaya çalışıyoruz ?  Yazın kilimanın öncesine göre soğutmadığından şikayet ediyoruz doğal olarak. ֖rnekleri çoğaltabilirim. Arabanın dönen, hareket eden bir çok aksamı var. Bunlar zamanla o bölgelerde korozyona-paslanmaya neden oluyor. Bu da arabanın olduğundan daha çabuk eskimesine deforme olmasına yol açıyor. ևok ince mi düşünüyorum. Bence evet  ևünkü arabamı seviyorum. Ona aşığım. Böyle si durumlarda mümkünse trafiğe çıkmıyorum. Yol ıslaksa başka yolu kullanıyorum. ևözüm yoksa arabamı güvenilir bir otoparka koyup, otobüs-minibüsü kullanıyorum. Ben çocukluğumdan beri araba sevdalısıyım. arabalarıma bu şekilde bindim. Beni tanıyan bir arkadaşım Ben showrumdan araba almam gider cenk'in arabasını alırım der hep :)  Büyük araçları yakın takip etmem özellikle o kocaman kara duman atan ve kaçak yakıt (10 numara yağ kullanan) pis kamyonları. Neden mi ezsozdan çıkan ve yanmaya devam eden gözle görünmeyeecek kadar küçük partiküller arabaların farlarına-stoplarına yapışır. ve karalaştırır. Malum arabalar artık farları cam değil pilastik. ve farlar zamanla ve özellikle istanbul daki araçlarda çok çabuk kararır. İçi bile kapkara olur hava ve diğer araçların oluşturduğu kirlilikten. Küçük şehirlere bir bakın. özellikle farlarına bir de istanbul araçlarına bakın, Hele bahsettiğim farkı anlamak istiyorsanız Ticari taksilerine bir bakın istanbulun. Arabam genelde kapalı garajdadır, Kapalı bir yer yoksa mutlaka branda örterim üstüne. Kuşlar pislemesin iz leke bırakmasın, Asit yağmurları yağmasın diye ben üşürüm o üşümesin diye üstünü örterim. Tüm bunları yaparken hiç ama hiç üşenmem. Niyesi ni sizinle tanıştığımızda anlatacağım işallah.

Ben arabamı çok severim diyordum yazıyı okudum "Pis Doğan, arabanın kıymetini bilmeyen bilinçsiz kullanıcı" diye kendimi dövesim geldi. :) Araba öyle sevilmez böyle sevilir dersi verdiniz bana teşekkür ederim. Gerçekten gıpta ederek okudum yazıyı. :)

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vigilante8 link' Alıntı:

Ben arabasını bu kadar seven, arabasını bu kadar ince düşüncelerle koruyan birini hiç görmedim gerçekten tebrikler.  bravoo
Bende bu konuda kendimi bir şey sanıyordum, sizi gördükten sonra benim aracımın İstanbul taksilerinden farkının olmadığını anladım  :D

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gerçekten aracını bu kadar çok seven ve bu kadar ince ayrıntıları düşünen biri olamayacağını düşünüyordum. size saygı duyuyorum. Ancak ben aracı bu kadar düşünmenin de yanlış olduğunu düşünüyorum. yagmurlu bir havada konforlu bir yolculuk yapamayacaksam , istedigim gibi kullanıp eskitemiyeceksem o araba olmaz olsun diye düşünüyorum. en çokta aracı satacagım kişinin benim bu kadar titizlikle bakıp korudugum aracı bu şekilde kullanmayacagını bildigim için bütün çabalarımı onun güzel bir arabaya binmesi için harcadığımı düşünürüm. Dedigim gibi sizin gibi arabaseverlerin olması da çok güzel.

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arabaya olan sevdam bu. onlarla telapatik bir iletişim kuruyorum sanki onlar da beni anlıyor. Hiç ama hiç lastiğim patlamadı. bu güne kadar ilk arabamla 50 bin, ikinci arabamla 100 bin, üçünçü arabamla 30 bin 4 arabamla 27 bin ve şimdiki opelimle 8 bin km yol kat ettim. ama ne lastiğim patladı nede başka birşey bırakın lastiği ampülum bile patlamadı. Benzimim bile benzilkte bitti. beni hiç yarı yolda bırakmadı. Onlar benim özgürlüğüm, onlar benim kanatlarım.

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Etrafımdaki insanlar beni fazla titiz bilirler araba konusunda, Cenk bey'in yazısını okuyana kadar bende kendimi öyle bilirdim  :)

hüseyintekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Konu biraz sapmış ama bulusma gunü hava nasıl olacak acaba çok merak ediyorum tesise rezervasyonda yaptırdık d)

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hüseyintekin link' Alıntı:
Konu biraz sapmış ama bulusma gunü hava nasıl olacak acaba çok merak ediyorum tesise rezervasyonda yaptırdık d)

Hava tahmini bulutlu 5-6 derece olacak diyor.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hakan Bey yarın nerede saat kaçta buluşuyoruz? Son karar nedir?