INSIGNIA Arıza ve Çözümleri

HakanKarabulut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi günler arkadaşlar bende 2009 ınsıgnıa var bu iki gündür bi uyarı alıyorum (yüksek motor sıcaklığı nedeniyle klima kapalı) ve aracı çalıştırdığımda fan sürekli çalışıyor ve hiç durmuyor hararet göstergeside sürekli 50 de duruyor yükselmiyor hiç, ama motor sıcak ve dün bi ara kendiliğinden düzeldi bugün yine aynı şey oldu başına böyle bişey gelen varmı veya çözümünü bilen. Yardımcı olursanız sevinirim

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi günler arkadaşlar bende 2009 ınsıgnıa var bu iki gündür bi uyarı alıyorum (yüksek motor sıcaklığı nedeniyle klima kapalı) ve aracı çalıştırdığımda fan sürekli çalışıyor ve hiç durmuyor hararet göstergeside sürekli 50 de duruyor yükselmiyor hiç, ama motor sıcak ve dün bi ara kendiliğinden düzeldi bugün yine aynı şey oldu başına böyle bişey gelen varmı veya çözümünü bilen. Yardımcı olursanız sevinirim
Hararet müşürü arızalı olabilir, cihaza bağlatırsanız nokta tespit olur diye düşünüyorum.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Arıza süresinde gidebilme imkanı varsa daha sağlıklı olur, anlık arıza olsa bile kaydeder diye düşünüyorum

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Soğuk motorda fan çalışıyorsa müşürde problem olabilir,astra J'de benzer sıkıntı vardı soğuk motorda fan son hız çalışıyordu müşür termostat üzernde olduğu için komple termostat değiştirip problemi çözmüştük sizdede benzer sıkıntı olabilir.

HakanKarabulut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet soğuk motorda fan son devirde çalışıyor ama bugün usta termostat ı söktü içini boşalttı yerine taktı boş olarak sorun düzeldi gibi ama şimdide hararet sürekli 90 da kalıyor termostat siparişi verecem geldiğinde değişecek farklı bi ustaya durumu telefonda anlattım oda direk ısı müşürü dedi şimdi termostat da değilse arıza müşürde çıkarsa bide müşüre para verecez artık inşallah termostat olurda kurtarırız.Ama benim anlamadığım koskoca opel form sitesinde bi ınsıgnası olan ve bu sorunu yaşayan tek benmiyim onu anlamadım :) (Buarada benim müşür termostatda değil herhalde farklı yerde)

Son düzenleme:

dante38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel zamanında bu konu ile alakalı geri çağırma yapmış.Hatırladığım kadarıyla termostatı ücretsiz değiştirmişti.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HakanKarabulut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler dante inşallah doğru hatırlıyosundur bizde termostat dan şüpelendik ama bakalım hakkımızda hayırlısı