Insıgnia 1.6 Sıdı siparişini verdim :)

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Insıgnia 1.6 Sıdı siparişini verdim :)

GNSpower link' Alıntı:
Kerem çok güzel seçim, iyi yapmışsın valla. :)

Benimde aklımı çelebilir 1.6 dizel ile bir Sports Tourer aslında bakarsan. İç hacmi nasıldı arabanın? Geniş geldi mi sana?

Aracı alici gozuyle inceleyince dış tasarım olarak bayağı heybetli, ama aracın içine binince astradan biraz daha geniş, astraya kıyasla abartı bi iç hacim genişliği hissedemedim, arka koltuklar daha konforlu ama ciddi basık, oturunca kafam nerdeyse tavana deydi ama arkada ben oturmayacağım :) birde aynaların görüş açısı bizim astralara göre bana daha kötü geldi, kör nokta uyarı sistemi şart gibi. Ama aracın sürüş pozisyonu ve aynalar hariç görüş açıları astraya göre ciddi başarılı bence. Aracı yaklaşık 15km felan kullandim aracın süspansiyon sertliğide bizim astralara yakın geldi, nispeten sert bir araç yani bir passatın yumuşak yapısı pek yok. Ama araçta hızı pek hissedemiyorsun mesela yol müsaitti ve ben 150km hiza kadar çıktım kadrana bakmasam en fazla 110km hizla gittiğimi zanederdim, bence iyi birşey.

Aracı kısa sayılacak bi mesafede kullandim bende bıraktığı iznelimler bu şekilde benim beklentilerimi fazlasıyla karşıladı açikcası, eğer bi aksilik olmaz aracı aldığımda gene bi deneme yaparız :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

DarthWider link' Alıntı:
Aracı alici gozuyle inceleyince dış tasarım olarak bayağı heybetli, ama aracın içine binince astradan biraz daha geniş, astraya kıyasla abartı bi iç hacim genişliği hissedemedim, arka koltuklar daha konforlu ama ciddi basık, oturunca kafam nerdeyse tavana deydi ama arkada ben oturmayacağım :) birde aynaların görüş açısı bizim astralara göre bana daha kötü geldi, kör nokta uyarı sistemi şart gibi. Ama aracın sürüş pozisyonu ve aynalar hariç görüş açıları astraya göre ciddi başarılı bence. Aracı yaklaşık 15km felan kullandim aracın süspansiyon sertliğide bizim astralara yakın geldi, nispeten sert bir araç yani bir passatın yumuşak yapısı pek yok. Ama araçta hızı pek hissedemiyorsun mesela yol müsaitti ve ben 150km hiza kadar çıktım kadrana bakmasam en fazla 110km hizla gittiğimi zanederdim, bence iyi birşey.

Aracı kısa sayılacak bi mesafede kullandim bende bıraktığı iznelimler bu şekilde benim beklentilerimi fazlasıyla karşıladı açikcası, eğer bi aksilik olmaz aracı aldığımda gene bi deneme yaparız :)

Yapalım bir deneme, bu seferki görüşmemizin bahanesi de o olur. (:)

Dediğin gibi arka koltukta oturmadığımız sürece bir sıkıntı yok bize. :)  Ama istiyorum ki ben oturduğumda arkamdaki koltuğa da bir insan evladı oturabilsin. Passat'ın bana en çekici gelen yanı açıkçası bu iç hacmi olmuştu. Düşün benim arkama bir ben daha oturabiliyor. Daha ne ister ki insan. (:)

Ama Insignia Sports Tourer ilk çıktığından beri gözüme hoş gelen bir model, lakin bu saatten sonra sadece dizele yönlenmeyi düşündüğüm için 1.6 dizeli gelmediği sürece pek yanaşacağım birşey değil. :)

ygtylmz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Abi ben bi edition insignia sahibi olarak kesinlikle cosmo oneririm bizimde cok aceleye geldi bunu almis bulunduk 10 sene bineriz diye aldik ama oyle olmucak gibi duruyo.hergun bindiginde afl far olaydi su ekran daha buyuk olsaydi jantlar 18 olsaydi diye dusuncegine kredi cekerken yada nakit alcaksan parayi verirken dusun daha iyi:) abi kesinlikle cosmo insigniateame gir bi bak editioncilar neler cekiyo:)

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayırlı olsun, şimdiden güle güle kullanın.
İmkanlarınız el veriyorsa, kesinlikle cosmo öneririm...
(İmza: Bir editioncı :) )

gfb19871

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şimdiden hayırlı olsun yeni aracınız . Bende haftasonu ևetaş'a gidip . Bir test sürüşü yapmak istiyorum. Hayırlısı  rasta_occasion

TOGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayırlı olsun Kerem güle güle kullan.
Yakıt tüketimi gerçekten güzel umarım doğru çıkar.
Bu değer gerçek çıkarsa bende bir güzellik düşünebilirim :)

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Yapalım bir deneme, bu seferki görüşmemizin bahanesi de o olur. (:)

Dediğin gibi arka koltukta oturmadığımız sürece bir sıkıntı yok bize. :)  Ama istiyorum ki ben oturduğumda arkamdaki koltuğa da bir insan evladı oturabilsin. Passat'ın bana en çekici gelen yanı açıkçası bu iç hacmi olmuştu. Düşün benim arkama bir ben daha oturabiliyor. Daha ne ister ki insan. (:)

Ama Insignia Sports Tourer ilk çıktığından beri gözüme hoş gelen bir model, lakin bu saatten sonra sadece dizele yönlenmeyi düşündüğüm için 1.6 dizeli gelmediği sürece pek yanaşacağım birşey değil. :)

Aracın iç hacim anlamında bir sıkıntısı yoktu Doğan, arka diz mesafesi felan gayet yeterli ama dediğim gibi baş mesafesi ve basık yapısı biraz uzun boylular için sıkıntı yaratabilir. Aracın sportif tasarımından dolayı passat kadar ferah hissettirmiyor, zaten aracın genel sürüş karakteri ve tasarımıda passata göre daha dinamik ve sportif. Ama Sports Tourer da böyle bir baş mesafesi ile ilgili bir sorun olacağını sanmıyorum, tahminimce tasarımı gereği sedana göre daha ferah hissetirebilir.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

DarthWider link' Alıntı:
Aracın iç hacim anlamında bir sıkıntısı yoktu Doğan, arka diz mesafesi felan gayet yeterli ama dediğim gibi baş mesafesi ve basık yapısı biraz uzun boylular için sıkıntı yaratabilir. Aracın sportif tasarımından dolayı passat kadar ferah hissettirmiyor, zaten aracın genel sürüş karakteri ve tasarımıda passata göre daha dinamik ve sportif. Ama Sports Tourer da böyle bir baş mesafesi ile ilgili bir sorun olacağını sanmıyorum, tahminimce tasarımı gereği sedana göre daha ferah hissetirebilir.

Çok Insignia test edesim geldi İstanbul'da. (:)

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ygtylmz link' Alıntı:
Abi ben bi edition insignia sahibi olarak kesinlikle cosmo oneririm bizimde cok aceleye geldi bunu almis bulunduk 10 sene bineriz diye aldik ama oyle olmucak gibi duruyo.hergun bindiginde afl far olaydi su ekran daha buyuk olsaydi jantlar 18 olsaydi diye dusuncegine kredi cekerken yada nakit alcaksan parayi verirken dusun daha iyi:) abi kesinlikle cosmo insigniateame gir bi bak editioncilar neler cekiyo:)

şartları zorlayacağız abi :) birazdan bayiye gideceğim biraz daha cosmo donanıma doğru aklım kaydı zaten şartları zorlayacağız artık :)

chiv link' Alıntı:
Hayırlı olsun, şimdiden güle güle kullanın.
İmkanlarınız el veriyorsa, kesinlikle cosmo öneririm...
(İmza: Bir editioncı :) )

Teşekkürler kardeşim :)

gfb1987 link' Alıntı:
şimdiden hayırlı olsun yeni aracınız . Bende haftasonu ևetaş'a gidip . Bir test sürüşü yapmak istiyorum. Hayırlısı  rasta_occasion

Teşekkürler, bence bi deneyin sitede ne kadar test edilirse o kadar doğru bilgiye ulaşılır :)

TOGI link' Alıntı:
Hayırlı olsun Kerem güle güle kullan.
Yakıt tüketimi gerçekten güzel umarım doğru çıkar.
Bu değer gerçek çıkarsa bende bir güzellik düşünebilirim :)

Teşekkürler Tolga, açıkcasi sakin bir kullanımla bu değerler yakalanabilir gibi görünüyor, ama şehir içi ve agresif kullanımla tüketimin ne olacağını hepimiz çok iyi biliyoruz :) aracın fabrika verileri şu şekilde.

insignia 1.6 SIDI AS şanzıman

0-100km hız 9.9sn
max hız 210 km
ş. içi yakıt tüketimi : 9.4L
ş. dışı yakıt tüketimi: 4.9L

insignia 1.6 SIDI manuel şanzıman

0-100km hız 9.2sn
max hız 220 km
ş. içi yakıt tüketimi : 8.7L
ş. dışı yakıt tüketimi: 4.7L

labz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin abi ;)