İlk Yağ Değişimi

sahin_turgay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba.

Ekim ayında 1.3 dizel corsa aldım. Arabayı alırken bana ilk yağının 7.500 km de sonrakilerinin 15.000 km veya 15.000 km ulaşmazsa yılda bir defa değişmesi gerektiğini söylediler. Araç şu an 7.300 km de.Randevu almak için servisi aradığımda yağ değişimine gerek olmadığı 15.000 km de değişmesi gerektiği söylediler. Satıcı niye öyle söyledi anlamadım. Ya da servis mi sallamadı :) Sizce ne yapmalıyım. Ben değiştirmeyi düşünüyorum.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
banada 15 bin kmde değişeceğini söylediler önceden gitmeme gerek yokmuş

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk yağ değişiminin erken olması tavsiye edilir.rodaj sırasında oluşan partiküllerin bir an önce tahliye edilmesi gerekir.ben şahsen 0 km araç alsam ilk yağı düşünmeden 7500mcivarı değiştirirdim.max 100 tl esirgemezdim açıkçası...

Serhat_Nrgl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Banada servisten söylenen 5000 ila 7000km arasında servise uğrayarak eksilen yağın tamamlanması.. 0 araçlar bu kilometreler arasında yağ eksiltiyormuş..Bunu tamamlıyorlarmış.. Ücret olarak eksilen yağ mikatarı hesaplaıyormus..

0 km derken 1.3 cdti astradan bahsediyorum.. Diğerlerini bilemicem.. 2 ayrı servislede telefonda görüştüm ayrıca kitapçığıma not düşülmüş vaziyette..

caliman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rIFAT ERENLER çok dogru söylüyor arabamı seviyosam bide sıfır araba aldıysam dışarda yagımı en iyisinden değiştiririm.7500 değişimi güvenlik ve işi garantilemek içindir her ne kadar kusursuz olsada motorlar,montaj esnasındaki mumlu yağlı çeşitli kimyasal artıkları,ilk honlama artıkları var şuan motorda benim arabanın kitapcıgındada ilk 5000 km değişiminden bahsediyor vec a...bence dışarda değiştirin

sahin_turgay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevaplar için teşekkürler. Ben de değiştireceğim.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
bugün servise gidip abime sordum ve yağcıları zengin etmekten başka bişey yapmış olmazsın dedi ama çok istiyorsan değiştirirz dedi :D

petro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
değiştirip değiştirmemek kullanıcıya kalmış...ama aracınıza tam sentetik iyi bir yağ koyun..mobil ya da castrol..size kalmış...