ilk opelim yardım

svs536

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar öncelikle şimdiden teşekkür arabam 2.0 vectra gls 1994 aracın ön kaputtan az bir şey duman çıktı ben aracı aldığımda 2 yerde teste sokmuştum ikiside motoru normal ancak iki yerde (şanzıman karteli ve motor karteli gibi bir şeyler söyledi) bir yerde az bir şey yağ kaçağı olduğunu söylediler ama bir problem olmayacağını söylediler birde bunlardan birincisi ön düzen ve frenler çok iyi dedi diğeri ön düzen de problem olduğunu söyledi aracı alalı 2 hafta oldu araç hakkında tam bilgim yok.

Son düzenleme:

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi yağ kaçağına nasıl problem yok derler ya. Ne acayip ustalar.
Bu masrafları bilerek aldıysanız, aracınızı piyasadan daha düşük fiyatı aldınız olsa gerek?

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Karter ve şanzıman contaları yenilenir. İçinizin rahat olması için de külbütör contasını yeniletirsiniz. Ancak bu parçalar düzenli olarak değiştirilmek zorunda, çünkü motor sıcaklığı 1 yıl gibi bir süre içinde haşat olmasına yetiyor.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
94 Model bir araç istediği kadar bakımlı dense de bir sürücü olarak böyle bir araç aldı isem burnundan başlar kulağına kadar tüm kontrollerini bildiğim tanıdığım bir yerde bakımlarını yaptırırım ki araç beni üzmesin. ;)

svs536

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracı test noktalarında kontrol ettirdim boya darbe motor falan (ücretli) ancak o kadar bir sorun olmayacağını istediğim zaman baktırabileceğimi (tamir ettirebileceğimi söylediler birde bu contalar ne kadara değişir acaba

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 22:34 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 22:31 ----------

arkadaşlar birde az önce 45 50 km lik bir yere gittim (yol otoban gibi yeni yapılan 3 şeritli yol) araç 100 km hızı geçince direksyon titreme yapıyor ya bu teste bu kadar sorun varken dava açsam nasıl olur elimde test belgeleri var

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Dava konusunda bir şey çıkacağını sanmam. Ülkemizde davaların ne şekilde sonuçlandığı ortada. Allah bilir aradan kaç yıl geçecek de dava sonuçlanacak?

Aracın 100 km üzerinde titremeye başlamasının başında önce lastikler sonra ön takım sonrasın da ise direksiyon kutusunda hata aranması gerek. Conta konusunda ise kaçaklar conta kaynaklı ise fazla bir şey tutmaz ama akis keçesi, krank keçesi gibi yerlerden kaçırma olasılığını es geçmemek gerek.

Hararet konusuna gelince 100 dereceye çıkması normal benim aracım da aynı durumda 100 dereceye gelince direk fan devreye giriyor.

Dediğim gibi neticede 94 model bir araç bu bakımları ne şekilde yapıldı bilmem mümkün değil. Kişisel fikrim bu aracı kullanacak iseniz 2000-3000 TL bir bakım masrafını gözden çıkarmanız gerek. Adam olması ağız tadı ile aracınıza binmek için.

svs536

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nadir bey bilgileriniz için çok teşekkür ederim sizlere