İlk Marşta Devir Yüksek / Hava Yastığı Lambası

Bilal2012

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle herkese merhaba arabayı ilk çalıştırdığımda devir sürekli 1,5 ta gaz basıyor araba diyorum gaz pedalı takılı kaldı bi iki kez basıyorum yok yine aynı bir iki dakika bu halde kalıyor sonra normal halini alıyor. Hiç böyle yapmazdı. :)) Araba 99 model astra bide hava yastığı lambam önceden yanmıyordu. geçen hafta durduk yere yanmaya başladı.

Resimde görüldüğü gibi.

alemdarli46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boğaz kelebeği ile rölanti müşürünü temizletirseniz düzelme kaydedersiniz.

eğer düzelmez ise ısı müşürünü değiştirin.

hava yastığı hakkında pek yorum yapmamız imkansız ama koltuk altında soketler olacak onları bir kontrol ederseniz.

yoksa bir bilgisayara bağlanıp arıza orada tespit edilmeli.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
koltuklardan bırını cok sert bı sekılde one veya arakaya cektıysnız yapmıstır o lamba olayını bı kendınız bakın koltuk altındakı soketlere olmazsa arkadasında dedıgı gıbı bılgısayara baglatıp sılersınız

Bilal2012

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
koltukları arabayı yıkarken ben çok geri çekiyorum şimdi düştü jeton :) ben boğaz kelebeği ile rölanti müşürünü dediğiniz gibi temizleteyim inş. düzelir çok tşk.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
hava yastığı ikaz lambasını koltuk altı soketleri sıkılayarak muhtemelen söndürürsünüz

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen usta bak koltugun altında bunun sketı ya ustunde koruma kapagı var onu sök ıcınden soketler gozukcek soketlerı kontak kapalı ıken bı sok gerı tak bakalım benım corsada ıse yaramıstı