İlk göz ağrımız ve diğerleri !!!

e.sarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçtiğimiz hafta sonu beykoza dayılarımı ve annanemi ziyarete gittiğim de elime bir fotoğraf ilişti ve hayatım gözlerimin önünden film şeridi gibi geçti gitti.Babamın ilk aldığı Opel Record'un en diri haliyle çekilmiş üç fotoğraftan biri.Direksiyonuna oturduğum ilk arabaydı.12 sene boyunca faal bir şekilde kullandık bu aracı ve banamısın demedi.Çıkarttığı tek sorun platin meme yapıyordu :) onun da çözümü olarak cüzdan da ince zımpara taşıyorduk...Resimler sırasıyla Opel Record,Opel Commodore,Opel Diplomat,Chevrolet İmpala....Commodore yıllar önce satmıştık en az 4-5 sene oldu ama alan kişi 3 defa motor patlattı bir kerede dayı oğluyla ben kol çıkarmıştım toplamda 4 defa motor yapıldı arabaya :) 2.5 düz 6 silindir motoru vardı.mazisi çok büyük ve uzun ikinci sahibiydik sonra satıldı ama geri gelmesini iyi bildi :) alan kişi vergilerini ödememiş satışını da üzerine almamış bizde gittik konuştuk adamla arabayı alın dedi isterseniz.Dayımın oğlu cengizle şöle baktık arabaya anılarımız depreşti ve tamam diyip karşılıkız geri aldık :) almasına aldıkta motor yok :D bir motor uydurcaz ona artık hayırlısıyla.Opel diplomat ortanca dayımın ve canavar gibi birşey 5.4 V8 silindir.Hani derler yaa benizini içiyor diye bu araba benzin içmiyor sanki dişini kaşıyor benzinle :) En son zaten tutamamışlar aracı çınar ağcına vurmuşlar resimlerde belli oluyordur tek farı yok şu an.Chevrolet ise en küçük dayımın :) biraz temizlik manyağıdır çamurlu ayakla bırakın tozlu ayakkabılarla arabaya bindirmiyor :) bu araçta 15.senesini bitiriyor olması lazım.Dayım ikinci sahibi ve bir albaydan satın almıştı.2.8 V8 silindir bu motorlara genelde Fındık 8 diyorlar.havalı direksiyon ça çat kornalar klima koldan vites vs vs vs...biraz restore edilmesi lazım ama şimdilik idare ediyor işte.Zaten kaportacılar boyacılar pek yanaşmıyorlar büyük olduğundan dolayı sanırım biraz cesaretleri yok,ama yapılamazmı tabikide yapılır....En başta sölediğim gibi Opel Recordun resmini görünce baya bir kötü oldum güzel arabaymış gerçekten.1900 motor dört ileri şanzuman,direksiz tek kapı hoş bir arabaydı ama gitti artık yapıcak bişi yok....fazla da uzatmadan resimlere geçelim.

Opel Record 1976 1.9 ( Aynısının commodore modeli de var piyasada )

recordod1.jpg

Opel Commodore 1978 2.5

resim055vh3.jpg

resim051be5.jpg

Baba motor yok :D ( resimde ki dayı oğlu iyi sırıtmış :D )

Opel Diplomat 1975 5.4 V8 ( bobin ağrızalı da :rolleyes: ameliyatta )

resim059zz9.jpg

Chevrolet İmpala 2.8 V8 Fındık Motor

resim053yy4.jpg

resim054if6.jpg

resim058va5.jpg

Mazimizi unutmadık herzaman opelciyiz biz ;) Bilmiyorum da eski arabalar daha bi güzel valla :)

mhakkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vaybe bizdede varmış opel record ben hiç görmedim annem anlatırdı.

ibrahim_67

Kayıtlı Kullanıcı
81-Düzce
Siteyi ziyaret et
bizdede capitan vardı babam derdi hep 124 den az yakıyor diye fındık motor :D hepsi güzelmiş arabaların impalada

HUNTER13

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim de 1976 model turuncu renault 12 ts miz vardı.araba 4 ileri vites ve orjinal fransız dı. araba kullanmayı onda öğrenmiştim.

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayal meyal hatırlarım 2-3 yaşındaydım galiba bizimde beyaz bir opel vardı modelini bilmiyorum iyiki aklıma getirdin yarın babama bir soruyum demekki bendeki opel sevdası o zamanlara dayanıyor valla şimdi aklıma geldi hiç hatırlamıyordum

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
impalada zamanında az istanbul sokaklarını aşındırmamış yani ne çok varmış bir ara

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
of ya erdem gerçekten çok güzellermiş, benimde bazen aracımın fotolarını çekerken yıllar sonra tekrar baktığımda neler neler gelir aklıma diyorum :D