İlk çalışmada kavrama problemi

ilkturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç ilk çalıştığında ne kadar gaza basarsam basayım bi türlü kavramıyor, hareket etmiyor.
Motor sıcakken yapmıyor, gazı köklüyorum neredeyse ancak kavrayıp harekete geçiyor

Araç Vectra-b otomatik

Son düzenleme:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Araç ilk çalıştığında ne kadar gaza basarsam basayım bi türlü kavramıyor, hareket etmiyor.
Motor sıcakken yapmıyor, gazı köklüyorum neredeyse ancak kavrayıp harekete geçiyor

Araç Vectra-b otomatik

Aracı çalıştırın sonra aracı D konumuna alın bekleyin bir dakika kadar sonra basın bakalım nasıl kavrayacak :D

ilkturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O zaman kavrıyor. Normalde benim araba gaza basmadan frenden ayağımı çekince hareket eder. Ama soğukken arabayı bağırtıyorum anca kımıldıyor. Hatta geçenlerde kaza yapıyordum az kalsın, yokuşa park etmiştim arabayı, d ye aldım gaza basıyorum basıyorum kavramıyor bi türlü. Arkaya kaçtı gidiyo araba. Son anda frene bastım, çarpıyodum neredeyse arkadaki arabaya

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
O zaman kavrıyor. Normalde benim araba gaza basmadan frenden ayağımı çekince hareket eder. Ama soğukken arabayı bağırtıyorum anca kımıldıyor. Hatta geçenlerde kaza yapıyordum az kalsın, yokuşa park etmiştim arabayı, d ye aldım gaza basıyorum basıyorum kavramıyor bi türlü. Arkaya kaçtı gidiyo araba. Son anda frene bastım, çarpıyodum neredeyse arkadaki arabaya

Benim aklıma gelen aslında bu konu da şu. Sanırım bu tork içinde olan yağ çok fazla soğudu zaman gerekli kavramayı araç yapamıyor. Birde yaşı başı belli araçların yeni modeller de belki de olmaz. Bunun en iyi çözümü özellikle dedim şekilde bir dakika beklemek. Diğer arkadaşlar ne der? Bilemiyorum. Ama işte site içinde otomatik vites tamirinden anlayan arkadaşlar olsa bir çözüm buluna bilir.