İkinci El Araç - Kasko - Yedek Anahtar

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
İkinci el bir araç aldık diyelim. Kasko yaptıracağız. Malum sigorta firmaları herhangi bir çalıntı durumunda asıl ve yedek anahtarı istiyorlar. Aracın kaç adet yedek anahtarı olup olmadığını nasıl bileceğiz? Atıyorum aracın fabrika çıkışında 2 yedek, 1 asıl anahtar verilmiş diyelim. Fakat aracı satan kişi 1 yedek, 1 asıl verdi. Sonrasında da araç çalındı. Sigorta firması bu durumda ne yapıyor? Yahut kasko aşamasında aracın yedek anahtar sayısı falan yazılıyor mu? Bu konuyla ilgili ayrıca bir kloz falan var mı?

Bu mesele beni çok kıllandırıyor. İkinci el araç alacağımda neredeyse ilk sırada yedek anahtarı var mı diye soruyordum. Bence önemli bir mesele... Kasko - yedek anahtar - hırsızlık üçgeninde olaylar nasıl dönüyor, biraz anlatalım...

west_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gerekli durumlarda, yedek anahtariniz yoksa policenin uzerine acenta yetkilisi yedek anahtar yoktur yazisini mutlaka isletin.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yav ben kasko yaptırmaya karar vermiştim, adam bana yedek anahtarla ilgili tek soru sormadı?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Şimdiye kadar hep eski model araçlara bindiğim için bu durumu hiç aklıma bile getirmemiştim. Son iki aracımı tanıdıktan almıştım, o nedenle için son derece rahat. Bu konuda içinizin rahat etmesi için aracınıza bir alarm taktırın olsun bitsin, hem alarm sayesinde kaskoda indirim de alırsınız ;).

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Alarmlar çözüm değil bence. Saniyeler içinde susturuyor namussuzlar!

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdiye kadar hep eski model araçlara bindiğim için bu durumu hiç aklıma bile getirmemiştim. Son iki aracımı tanıdıktan almıştım, o nedenle için son derece rahat. Bu konuda içinizin rahat etmesi için aracınıza bir alarm taktırın olsun bitsin, hem alarm sayesinde kaskoda indirim de alırsınız ;).

Abi yeni duyuyorum nasıl bi indirim alıyorsun kaskodan alarm varsa ?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Abi yeni duyuyorum nasıl bi indirim alıyorsun kaskodan alarm varsa ?

Kasko poliçelerinde şirketler çeşitli indirimler sunuyor (yeni uygulamada durum değiştimi bilmiyorum, zira henüz yeni şekli ile kasko sigortası yaptırmadım). Ben; yaş, eski tarihli ehliyet, sınırlı kullanıcı (ben ve eşim), kapalı garaj (eskiden), birden fazla araç sigortası, alarm, personel indirimi (eşim sigorta şirketinden emekli) gibi imkanlardan faydalanıyorum.

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyisimi iki anahtar ile servise gidip tekrar kodlatmak. Satan kişi isterse 10 tane anahtar yaptırsın. Benim aracımda 10 yıldır kaskolu hiç kimse sormadı yedek anahtarı var mı yok mu?