İçeri giren soğuk hava

MrBekir

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Merhaba 97 vectra b 2.0 sahibiyim. Aracımdan içeri hava giriyor, bunu kışın daha iyi anladım. Yazın havanın sıcak olmasından pek belli etmiyordu. Bunun bir diğer kötü yanı ise acayip bir motor sesi giriyor içeri. Genelde pedalların olduğu bölgede geliyor. Buna nasıl bir çözüm bulabilirim fikirlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
döşeme yırtılmış olabilir. motor tarafından ısık tutarak bakılabilir.

MrBekir

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Peki açık olan yer var ise, nasıl kapatabilirim veya neyle?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bekir, yapı marketlerde buna benzer, daha ince kalınlıkta sünger&lastik karışımı olan malzemeler var. Bu tür malzemelerden faydalanabilirsin. Bu tür malzemeler süngerimsi yapısı gereği ses izolasyonu da yapar.

8NjzY1.jpg
[/url][/IMG]

MrBekir

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Sevgili [MENTION=12186]smihci[/MENTION] abim, sayısız desteğin oldu tşk ederim. Örnek verdiğin malzemeyi içeriden mi yoksa motor bölümünden mi uygulayayım ?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben benzer bir ürünü ısıya ve suya dayanıklı olduğu için eski aracıma dışarıdan uygulamıştım. Dışarıdan uygulamanın tek kötü yanı; aracın altını yıkatırken, yıkamacının elemanı basınçlı su tabancasını bu kısma fazla tuttuğu için ürün kısmen zarar görmüştü, o nedenle içeriden uygulamak daha iyi. Kalın ürünler yalıtım için daha iyi oluyor ama pedallar bölgesinde kalınlık sıkıntı yaratıyor.

Aşağıdaki ürün 3 cm kalınlığında, özellikle teknelerin motor kabininde, ses yalıtımı için kullanılan bir ürün. Epey bir faydasını gördüm, tek kusuru seviyenin önemli olduğu yerlerde (pedalların ve arka döşemenin altına gelen yerlerde) biraz sorun yarattı. Siyah olan ürün kısmen de olsa su emiyor, ama kırmızı renkli olanı suyu daha az emen lastik&sünger karışımlı olduğu için o ürün senin işine daha çok yarar.

g9QG4Z.jpg
[/url][/IMG]

Dıştan, göğüs kısmına yapılan uygulama.
ZOlqV0.jpg
[/url][/IMG]

wendor11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Resimleri bazıları gözükmüyor neden ben sürekli mobil girdiğim için mi böyle

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba 97 vectra b 2.0 sahibiyim. Aracımdan içeri hava giriyor, bunu kışın daha iyi anladım. Yazın havanın sıcak olmasından pek belli etmiyordu. Bunun bir diğer kötü yanı ise acayip bir motor sesi giriyor içeri. Genelde pedalların olduğu bölgede geliyor. Buna nasıl bir çözüm bulabilirim fikirlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.

Motor sesi gibi gelen ses motor bölmesinde iyi sabitlememiş kaporta ve benzeri yerlere temas eden bir parça olabilir. İlk aklıma gelen bağlantı ayağının biri kopmuş hava filitre kutusu olabilir. Kaportası temas eder ve patlak egzoz gibi sesi ayağının koltuğunun altında duyarsın. Ayrıca ses yalıtımında bagaj paspasinin orjinal olması işletme altına konan keçe çok faydalı olur. Bilinenin aksine ses bagajdan daha fazla yayılır.

MrBekir

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Motor sesi gibi gelen ses motor bölmesinde iyi sabitlememiş kaporta ve benzeri yerlere temas eden bir parça olabilir. İlk aklıma gelen bağlantı ayağının biri kopmuş hava filitre kutusu olabilir. Kaportası temas eder ve patlak egzoz gibi sesi ayağının koltuğunun altında duyarsın. Ayrıca ses yalıtımında bagaj paspasinin orjinal olması işletme altına konan keçe çok faydalı olur. Bilinenin aksine ses bagajdan daha fazla yayılır.

Evet aslında çok mantıklı bir yaklaşım, stepne ve bagaj döşemesini kontrol edeceğim. ve bu ara Savaş abimin dediği yalımtım malzemesini de kısmen de olsa çektireceğim. Umarım faydası olur. Ama bu gelen sesin motordan olduğundan eminim. Dizel araç bile böyle ses çıkarmaz. Ustalar normal diyor. Ama aynı model araca baktığımda benimkine nazaran daha düşük sesle çalışıyor.

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet aslında çok mantıklı bir yaklaşım, stepne ve bagaj döşemesini kontrol edeceğim. ve bu ara Savaş abimin dediği yalımtım malzemesini de kısmen de olsa çektireceğim. Umarım faydası olur. Ama bu gelen sesin motordan olduğundan eminim. Dizel araç bile böyle ses çıkarmaz. Ustalar normal diyor. Ama aynı model araca baktığımda benimkine nazaran daha düşük sesle çalışıyor.

Motor kaputu keçesi mevcutmu, onun etkiside %50 olur, yalıtımı otonun halısının altında bulunan keçe ile yaparsan daha mantıklı olur, hatta döşemecilerde halılı keçe var,yada sadece keçe var, halının altına koyabilirsin. yada halı keçeyi paspas gibi komple kesip yalıtım yaparsan olabilir. opel genel olarak sessiz bir araçtır. Söylediğim şeyleri test edip denedim ve servislerle yaptığım görüşmeler neticesi tespit ettim. hatta arka camın oradaki halının altında keçe yoksa mutlaka orayada keçe kesip koymalısın.