Hükümetin cok övdüğü duble yol

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
asıl bomba burda türkiye cumhuriyetinin bir kurumu birde ulaştırma bakanlığı daha bir ilçenin nereye bağlı olduğunu bilmiyor ve haberi yapan gazeteye ihtar mı derseniz tehdit mi dersiniz düzeltme mi karar sizin yazı yazıyor ve DoğubayazıtIğdır'ın ilçesi olarak yazıyor belki gercekte Doğubayazıt Iğdırın ilçesidir biz yeni öğreniyoruz
bu yazıyı aynı gazetenin başka bir yol haberine cevap olarak yazmışlar

işte kanıt resim
28817_1190935032650_1806621330_359655_6323326_n.jpg

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bazı fotolarda karşı şerit cillop gibi,

eskişehir girişindeki gibi eski yol halen eski bırakılıp yanına yeni yol yapılanlardan olabilir mi bunlar??
hayır öyle değil karşı yol yapılan şikayetler üzerine yolu yapan firma tarafından düzeltildi yaklaşık 1 veya 1,5 km lik bir alanı dökme sfalt atıldı ondan öyle cillop gibi kalmış zaten 100 km lik yoldaki tek sağlam yer orası

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
allah ıslah etsin ne diyim
o kadar yoldan kim bilir kimler zengin oldu :confused:

adapazarı-eskşiehir yolunu kullanıyorum senede bikaç kez, henüz bi bozulma yol bakalım, gayet başarılı görünüyor. demekki her bölge müdürü bir olmuyor :rolleyes:

zanoylu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Duble yolların kalitesi tartışılır o ayrı ama resimlerdeki yolların hepside tamamlanmamış yollar bu kaplamadan ve kanallardan belli.

Yolu ham ve tamamlanmaşken trafiğe açarsan en kral asfaltı dök yine bu hale gelir.

1 km'lik yolun tüm alt ve üst yapısıyla istinat duvarları dahil devlete maliyeti 900.000 TL(Sathi kaplama) eğer bu yol sıcak asfalt olursa 1 km nin maliyeti 1.300.000 TL ye kadar çıkar.

Resimde gördüğüm yolların %50 si bile tamamlanmamış yazık olan bence bu.

alperen02

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar birde adıyaman ile kahta ilçesi arasındaki 30 km lik duble yolun 15km lik kısmının hala 2 yıl geçmesine rağman bitirilemediğini görseniz deli olursunuz.2 yıldır yapılan yamalarla duble yol olurdu.Bunların paraları bizlerin vergilerinden çıkıyor.çok yazık .Allah ıslah etsin bunları.daha 15 km yola hiç dokunmadılar bile.yapılacak köprüleri hiç saymıyorum bile

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel ülkemde bu yollardan o kadar çok var ki

tolgajj10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sivas yolundada 2 senedir çalışma var bi bitiremediler ne zaman sivas a gidecek olsak bi hal oluyorum araba 20 km stabilizeye iniyor iniyor çıkıyor birde yağmur yağınca anlatmaya gerek yok.

Sivas yolu demişken, Şarkışla-Sivas arasındaki yol çalışması en az 5 yıldır sürüyor. Ben tayin olup gideceğim yol ancak bitecek. Arada olan bizim araca olacak.

Ayrıca şimdi de Sivas-Ulaş arası yapılıyor, o da 10 yıl sonra biter sanırım.

gencomx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta bu yollara laf atma lütfen :) daha berbat yollarda amasyada aşşa yukarı her 500 metrede 30 cm lik çukurlar var yola harcanan paralar yetmezmiş gibi bide araçlara açtığı hasarlar milli servet ama bunu anlamazki bunu yapanlar :( anca cebe cukka :)

cengoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu yolu ilk bittiğinde kullanmıştım. o zaman böyle tarla gibi değildi ama en güzel haliyle bile orada araba kullanmak tam bir işkenceydi. aşırı gürültülü ve bozuktu. zaten İran'a giden tırların güzergahı olduğundan yükü de fazla olan bir yol. Yapanın allah belasını versin.

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hadi doğuya hizmet gitmemesine alıştık. orada bir de hava şartlarının daha ağır, sıcaklık farklarının daha fazla oldugunu düşünürsek bu görüntüleri çok da yadırgamayabiliriz.

BAŞKENT Ankara'dan bahsedeyim. adanadan ankaraya doğru gelirken, ulukışlada otoban bitiyor, ve bölünmüş devlet yoluna geçiyorsunuz. en son şubat ayında geldim o yoldan, ve ulukışladan ankara yakınlarına kadar rahat 100 km yol aynen bu fotoğraflarda gördüğünüz şekildeydi. bir çukurdan kaçarken üçüne yakalanıyorsunuz. insan uzun yoldan soğuyor bunların yüzünden.

yine BAŞKENT Ankara. hem de BUGÜN. eskişehir yolundan kızılaya doğru gelirken akay kavşağına girersiniz, şu melihin şehir planına aykırılığı ve usulsuzlukleri nedeniyle kapatılma kararı çıkan tartışmalı kavşaklarından biri. alt geçidin başlangıç, viraj, bitiş kısımları paket taştır ya... bahsettiğim yönde giriş tarafında, sol arka tekerim öyle bir çukura girdi ki; DAAAANNNNNN diye bir ses! hemen kulağım lastiğin aninden sönmesi, labalabalabalap bir ses bekledi. bir de baktım ki, alt geçidin en "sol" şeridinde iki araç durmuş, dörtlüleri yakmış. sandım ki kaza yapmışlar. ama yanlarına vardığımda gördüm ki lastik değiştiriyorlar. :D hemen önlerine çektim ben de, indim lastikleri kontrol ettim, bir patlak yok. açıkçası lastiğin yanaktan yarılması, jantın eğilmesi işten bile değildi, ki öyle bir manzara bekledim. sonra arkadaki araçlara gittim, baktım ikisinin de jantları içten ve dıştan eğilmişti. onların lastik değiştirme süresi en fazla yarım saat olsa, yarım saatte en az 3 araba bu çukura düştü diye düşündüm. burası BAŞKENT, burası TBMM önü, burası KIZILAY.

varın Ağrı Doğubeyazıt'ı siz düşünün ;)

Son düzenleme: