hp arttırma

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

acık hava dynosu:)
abi fanlı olsun ne fark eder
sen taktın az cok biliyosun fanlı olsun istedigi kadar atmosferik motordan kaç hp alınırki acık filitreyle
+ burda bahsedilen filitre kiti de degil acık filitre kutunun oraya konulan filitre bence zarar bile verir sıkıştırmalarda

haa derseniz filitre kitiyle tampon altına yada direk karşıdan hava alacak bir yere koyalım ona eyw. ama bence gene 2 hp anca anca:)

o denyo demekki dyno değil:Dsamet zaten 5 hp altındaki rakamları göstermiyomuş o cihazlar:Dpeki neden o filitreyi takıyoruz bende dahil olmak üzere...neyse biyerde bişey okudum şimdi onu yapıcam daha verimli olduğu kesin
panjurun kapalı kısmının arkasında hava filitre girişi var şimdi kapalı kısmı acıcam gsi onurda görmüştüm zaten..draglardada farı söküp filitreyi oraya takıcaz dmektir anlaşılan..motora giren hava motordan soğuk olmalı

bence acık filitre takmak hevesten başka bişey değil,
bunu kötülediğimden dolayı söylemiyorum ama bana sacma ve gereksiz geliyor.
yanlış anlaşılmasın yanii,

şu var draglara katılan araclara bakarsanız kaç tanesi acık filitre kullanıyor?

ayrıca filitre konusu acılmışken madem bu kadar güc istiyosun abi cıkar filitreyi tak kamyon filitrelerinden araba gitsin be yaww:D

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Throttle body'li ya da sağlam tune edilmiş turbo araçlarda sıcak, soğuk çok farketmiyor, önemli olan yeterli havayı sağlayabilmek...Bu yüzden Evo'larda falan genelde mantar tipi HKS kullanırlar, Throttle bodylerde de kafasına sünger geçiriyorlar borazanların. :)

1.4, 1.6 araçlarda yüksek devirlerdeki hafif canlanma dışında bir etkisi gerçekten yok açık filtrenin, hatta bende düşük devirleri baya öldürmüştü.GSI gibi gerektiğinde yakıtını da yeterli miktarda basabilen araçlarda iyi uygulanmış açık fitrenin fark yaratabileceğini düşünüyorum.

m__sonmez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
:D bencede yane açık hava filitresinin sesten başka tek yaradığı şey cebe zarar yakıt açısından :kop: :kop:

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkdaşlar anladığım kadarı ile o soketi sökmek faydalı dimi....sonucta 200 metre sağlam bi akü ile denene bilir....

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkdaşlar anladığım kadarı ile o soketi sökmek faydalı dimi....sonucta 200 metre sağlam bi akü ile denene bilir....
Peki Soner abi bizim araçlara bi zararı olmazmıya:( elektirkten kesmek:eek: ne bileyim yani o kadar detaylı ya düşünemiyorum yada elektirk işi hep bana karışık gelmiştir:) yani Soner abi zararı olmazmı araca:eek:

fastest89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya ne gerek var :D tofaşlar blokdan supaplı kayıştan dönmüyo supaplar gevset kayışı :D 200 m 400 m git artık 10 bg verir fazladan :D su pompasıda iptal olcak
heee bide finisde elinde bi kova suyla bekleyecek birini bulmaktada fayda var :D ama samet abi hava filtresi hakkında bende senin gibi düşünüyorum 1.4 1.6 atmosferik arabada pek etkisi olmaz gibime geliyo ve orjinal filtreyi seviyorum :D daha gösterişli :D

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla arkadaşlar 200 m için 5-6 hp almak iyi rakam...akü sağlam olursa sorun olmaz bi arızada vermez ama genede araştırma yapıcam

m__sonmez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
slm sonuç ne çıktı yaptınmı ?? merak ettim:D