hp arttırma

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok canım, 290 için piston ve piston kollarına girmek gerekiyor ki buna hiç niyetim yok...

m__sonmez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
dinamolarda bildiğim tek şey var ( elektrikçiyim çünkü) üzerinde yük varsa (doğal olarak akü var ve şarj edecektir :D ) zorlama yapar.... bu konuda herkes hemfikir ama ne varki eğer kablo çıkarılırsa dinamo boşa elektrik üretimi yapacak buda sargılara diyot grubuna zararlı hoş bi şahinde bunların maliyeti ne olur bilemem ama bizim araçlarda tahmini en az 2000ytl gibi (şarj dinamosu diyot grubu vs.) masraf çıkarabilir ...... denemnizi pek tavsiye etmem :D:D

m__sonmez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Yani buda demek oluyorki doğru güçten kazanılır.... sonucunda neler kaybedilebilir bi tamirciye sormak daha mantıklı:alkis:
:D:D

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi bende hem tamirci hemde elektirkciyim ama dinamonun bukadar ekli olduğunu düşün müyordum..ki öle ise mesela içeri bi düğme yapsam(bildiğim çıkardıkları şarj lambasına giden kablo)cıt cıt kapatsam kalkerken sonuçta 400 m. faydası olurmu ki 5 hp bile iyi rakam yani.adam 10 hp için cihp taktıryo bi düğme takmışım çokmu:D

m__sonmez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
şimdi bende hem tamirci hemde elektirkciyim ama dinamonun bukadar ekli olduğunu düşün müyordum..ki öle ise mesela içeri bi düğme yapsam(bildiğim çıkardıkları şarj lambasına giden kablo)cıt cıt kapatsam kalkerken sonuçta 400 m. faydası olurmu ki 5 hp bile iyi rakam yani.adam 10 hp için cihp taktıryo bi düğme takmışım çokmu:D
onların çıkardığı şarj lambasına giden kablo olduğunu sanmıyorum o da o kadar etki yapmaz zaten benim anladığım onlar dinamoyla tüm bağlantıyı sökmeleri gerekir ki gücü verimli alabilsinler denemesi sana kalmış nede olsa hem tamirci hem elektrikçisin ewet 5hp iyibi rakam :confused:

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama söktükleri gördüm sadece küçükfiş elle söküyolar oda lambanın fişi yoksa + kablosunu sökmeleri için 13 anahtar lazım bunlar elle söküp elle takıyolar haftaya sorayım bi bakayım ama fark ettiğini söylediler