honda civic elegance1,6 mı yoksa ford focus titanium 1,6 hb

focus mu civic mi?

• Kullanılan toplam oy
    69

Morenmula

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fonda hızlı arkadaşlar ikiside çok yakıyo en azından fonda gidiyo :)

malzeme kalitesi derseniz ikiside iyi değil fordun orta konsoldaki sert plastikleri ne kadar kötüyse hondanın yumuşak olması gereken plastikleri o kadar kötü :D ikisininde soyulma problemi ve döşeme kumaşının süngerden bağımsız hareket etme sorunu var.

ford yol tutuyo honda ise yol sesi almıyo
hondanın arkası zıplıyo fordun takımları ses yapıyo ve sert vuruyo
hondanın direksiyonu ve şanzumanı forddan çok daha hızlı ve sportif ama fordun yol tutuşu çok daha iyi
hondanın fren pedalı hassas ama freni tutmuyo :D

yinede honda gidiyo

vtec motorun verdiği his fordun sunduğu herşeyden daha zevkli aralarında performans olarak uçurum var demiyorum vtecin devir bandı ve hızlı şanzumanının verdiği karakter farkı var ve honda azcık daha hızlı.

tercih sadece kişisel alışkanlıklarınız ve bu arabadan ne beklediğinize bakıyo. almanların oturaklı yapısımı yoksa biraz daha hafif yapıda eğlenceye yatkın bi cıvık mı?
Soyulma problemi derken o nasıl bir problem hiç görmedim... Fordun takımları sesmi yapıyor hiç duymadım... Hondanın direksiyonu ve şanzımanı dahamı sportif ??? Benim eniştemin civic i var Fordu geçecek kadar sportif değil. Honda sırf konfora yönelmiş. Direksiyonu ve vites geçişleri yumuşacık hele debriyajı... Tam konfor üzerine. Siz tam tersini söylemişsiniz. Konfor arıyorsanız Civic, Eğlence arıyorsanız Focus...

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
focus kemikli araba uzun vadeli sürüceksiniz alınabilinir honda da güzel konforlu araba kısa vadeli ticari de düşünüyorsanız honda satılığa çıkarın en geç 1 günde elinizden çıkar durmaz hiç en kötüsü bir galerici sizden alır honda her zaman para eden risksiz bir arabadır.. ikinci eli çok çok kuvveetli olan türkiyedeki nadir ithal arabalardan biridir..

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
honda

Cevat Nurefşan OĞLAKÇI

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.varostuning.gen.tr
Soyulma problemi derken o nasıl bir problem hiç görmedim... Fordun takımları sesmi yapıyor hiç duymadım... Hondanın direksiyonu ve şanzımanı dahamı sportif ??? Benim eniştemin civic i var Fordu geçecek kadar sportif değil. Honda sırf konfora yönelmiş. Direksiyonu ve vites geçişleri yumuşacık hele debriyajı... Tam konfor üzerine. Siz tam tersini söylemişsiniz. Konfor arıyorsanız Civic, Eğlence arıyorsanız Focus...

eğlence sadece yol tutuşla olmuyo

civic daha hızlı direksiyonu çok daha net. ford focusun yol sesi ve ön takım sesi çok sık aldığımız şikayetler ve göğüs plastiklerinde çok kavlama ve soyulma mondeo ve fiestalarda da olduğu gibi renk atması oluyor. parçacı olduğumdan karşılaştığımız şikayetleri söylüyorum keza kendim iki aracıda fazlasıyla kullandım.

focusta eğlence arıyorsanız can sıkıntısından fazlasını bulamazsınız motor karakteri 1.4 1992 model corsa swing gibidir. civicin vteci deviri power bandı sesi ve atmosferi çok daha eğlenceli bir performans kullanımı sunar.

bence ikisinide 1 er seneye yakın süre kullanın öyle konuşalım

DicE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğlence sadece yol tutuşla olmuyo

civic daha hızlı direksiyonu çok daha net. ford focusun yol sesi ve ön takım sesi çok sık aldığımız şikayetler ve göğüs plastiklerinde çok kavlama ve soyulma mondeo ve fiestalarda da olduğu gibi renk atması oluyor. parçacı olduğumdan karşılaştığımız şikayetleri söylüyorum keza kendim iki aracıda fazlasıyla kullandım.

focusta eğlence arıyorsanız can sıkıntısından fazlasını bulamazsınız motor karakteri 1.4 1992 model corsa swing gibidir. civicin vteci deviri power bandı sesi ve atmosferi çok daha eğlenceli bir performans kullanımı sunar.

bence ikisinide 1 er seneye yakın süre kullanın öyle konuşalım

bu maddeye kesinlikle katılıyorum 3000 den sorası asıl keyfi yaşatıyo :)

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tartışıcak bir şey yok bence focus performans için alınmaz ama sağlam kemikli araba bizim bir abimizde var focuz 99 model 1.6 adam yük arabası gibi arabaya biniyor döşemeler yırtık aynası kırıldı koli bandıyla tutkalla tutturdu torpidosu kırıldı raptiye biraz kağıtla olayı çözdü :D açılır kapanır ayna sabit artık :D o kadar hor kullanıyor bakımı desen allaha emanet araba ama maşallah daha bir kere ne arıza verdi ne bir yeri döküldü her yerinden sesler geliyor o başka ama araba sağlam dayanıklı kemikli araba..

ama civic mi focusmu dersen tabiki gözüm kapalı civic derim..

by_asii

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar forumlari hiç okumadim ama sadece sunu söyleyecem size
ben focus 2010 1.6 100bg b, aracimiz var onu sürdüm zorlandi araba 190 ni zor dedi
lafi şuraya getirecem bir honda hatta ve hatta civic le fordu ayni kefeye koymayin
çünki honda hafife alinmayacak bi araba sonucta 1.6 olsa motor cok onemli
98 model bi vtec in neler yaptigini hepimiz biliyoruz
o yüzden honda diyorum
söylede birsey var focur rs ayri bi konu zaten

Morenmula

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar forumlari hiç okumadim ama sadece sunu söyleyecem size
ben focus 2010 1.6 100bg b, aracimiz var onu sürdüm zorlandi araba 190 ni zor dedi
lafi şuraya getirecem bir honda hatta ve hatta civic le fordu ayni kefeye koymayin
çünki honda hafife alinmayacak bi araba sonucta 1.6 olsa motor cok onemli
98 model bi vtec in neler yaptigini hepimiz biliyoruz
o yüzden honda diyorum
söylede birsey var focur rs ayri bi konu zaten
190 i nasl zor gordu ? ben 220 yi gordum yol olsaydi 240 a vuracaktim...
Evet vtec motoru daha iyi hem civic daha konforlu ama alman gibisi yok ohh miss...
:)