herkese merhaba foruma bugün katıldım opel ailesine de önümüzdeki günlerde katılcam :)

ekemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba ben istanbuldan emre.. benim bi sorum olcak opel astra k otomatik 1.6 dizel almak istiyorum. dinamic donanım. bu donanımda düz yolda kırmızı ışıkta durduğumuzda araba stop ediyor mu ? araba stop etmiyorsa tekrar hareket etmek için ayağımızı frenden çekmek yeterli oluyor mu yoksa gaza basmak gerekiyor mu ?

• Beğen
Tepkiler: Hasip ve Ergun U.

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
merhaba ben istanbuldan emre.. benim bi sorum olcak opel astra k otomatik 1.6 dizel almak istiyorum. dinamic donanım. bu donanımda düz yolda kırmızı ışıkta durduğumuzda araba stop ediyor mu ? araba stop etmiyorsa tekrar hareket etmek için ayağımızı frenden çekmek yeterli oluyor mu yoksa gaza basmak gerekiyor mu ?
Merhaba, foruma hoşgeldiniz.
Start stop özelliği varsa stop eder, yoksa etmez.

Alacağınız araçta start stop özelliği olup olmadığını teyit ediniz. Forumda paylaşımda bulunan bir üyemizin aracı astra k 1.6 136 hp dizel otomatikti ve start stop özelliğine sahip değildi. Yıl ve donanıma bağlı olarak özellikler değişebiliyor.

İmzamdaki 1.6 astra j dizel otomatik araçta start stop özelliği bulunmuyor. Frene basıp durduğunuzda motor çalışır ve ayağınız frende olduğu sürece araç hareket etmez. Frenden ayağınızı çektiğinizde araç hareket etmeye başlar, gaza basar hızlanmaya başlarsınız.

Daha önce kullanma fırsatı bulduğum otomatik şanzımanlı mercedes c180'de start stop devrede iken frene basıp durunca araç stop ediyordu. Frenden çekince motor kendiliğinden çalışıyordu. Benzer bir sistem olacağını tahmin ediyorum.

Bahsettiğiniz araçları kullanan arkadaşlar daha net bilgi vereceklerdir.

• Beğen
Tepkiler: Murat

ekemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, foruma hoşgeldiniz.
Start stop özelliği varsa stop eder, yoksa etmez.

Alacağınız araçta start stop özelliği olup olmadığını teyit ediniz. Forumda paylaşımda bulunan bir üyemizin aracı astra k 1.6 136 hp dizel otomatikti ve start stop özelliğine sahip değildi. Yıl ve donanıma bağlı olarak özellikler değişebiliyor.

İmzamdaki 1.6 astra j dizel otomatik araçta start stop özelliği bulunmuyor. Frene basıp durduğunuzda motor çalışır ve ayağınız frende olduğu sürece araç hareket etmez. Frenden ayağınızı çektiğinizde araç hareket etmeye başlar, gaza basar hızlanmaya başlarsınız.

Daha önce kullanma fırsatı bulduğum otomatik şanzımanlı mercedes c180'de start stop devrede iken frene basıp durunca araç stop ediyordu. Frenden çekince motor kendiliğinden çalışıyordu. Benzer bir sistem olacağını tahmin ediyorum.

Bahsettiğiniz araçları kullanan arkadaşlar daha net bilgi vereceklerdir.
teşekkür ederim daha önce design donanımlı 2016 model kullanmıştm onda start stop yoktu acaba dynamic paketinde var mı bilemedim

Murat

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hoşgeldiniz aramıza saygılar opelinizi en kısa zamanda alırsınız inşallah

• Beğen
Tepkiler: ekemre

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Aramıza hoşgeldiniz Emre bey, Dynamic modellerde mevcut diye biliyorum, aracınızı sıfırmı alıyorsunuz ona göre döküman paylaşabilirim.

ekemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aramıza hoşgeldiniz Emre bey, Dynamic modellerde mevcut diye biliyorum, aracınızı sıfırmı alıyorsunuz ona göre döküman paylaşabilirim.
teşekkür ederim önümüzdeki ay 2016 veya 2017 model almayı düşünüyorum..aslında ben sevmiyorum start stop olursada kapatma var mıdır acaba

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim önümüzdeki ay 2016 veya 2017 model almayı düşünüyorum..aslında ben sevmiyorum start stop olursada kapatma var mıdır acaba
Alışınca pek yadırganmıyor. Aslında faydalı bir sistem. S/s sisteminin yakıta etkisi trafikteki dur kalk sayısının çokluğuna göre 1 litreyi bile aşabiliyor.

Açma- kapama tuşu internette bulduğum bir astra k'da vitesin önünde bulunan tuş grubunda görünüyor ama alacağınız araçta görüp teyit etmelisiniz.

Screenshot_20200515-225437f8795270cc6decba.jpg

Çünkü birçok özellik yıldan yıla farklılık gösterebiliyor...

• Beğen
Tepkiler: Hasip

ekemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende biraz araştırdım manuel viteslere koymuşlar start stopu.. ben otomatik düşünüyorum onda yokmuş içim daha da rahat şimdi👍 yardımlarınız için teşekkürler