herkes için çok önemli acil yardım....

Teacher

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hepinizin bildiği gibi opellerde ve diğer araçlarda triger kayışı büyük bi sorun zamanında değişmediği zaman motorda sağlam hiçbir parça bırakmıyor benim merak ettiğim şu acaba bu kayış kaç kilometrede değişmesi gerekiyor..şimdiden yardımlarınız için tesekkürler......

selimkocer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normalde 45000 de fakat 60000 dıye bır tabu var ben 45000 de degiştirmeni tavsıye ederım

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
60.000 ve 120.000 lik genel bakımlarda değişiyor diye biliyorum ama daha önceden değişmesinde bi sakınca yoktur herhalde

dejaay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eskidikçe değiştir. ! Nede olsa her kafadan bi ses çıkıyo
Bilen de konuşuyo bilmeyen de.....

Cogo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
60.000 km değismesi gerekir.

corsa-c

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
60bin km'de değişmesi gerekir.fakat set olarak değiştirirseniz bi 60bin km daha aklınız orda kalmaz.(kayış,gergi rulmanı ve devirdaim)
hatırlarsanız ilk vectra-c'nin lansman reklamlarında (gazetelerde)30bin km.bakım diye ilanları vardı.fakat ne olduysa 30bin.km ibaresi kalktı (sanırım 7500km'de bakım yaparak 4 kere ekmek yiyecek servislerin baskısı ile). aslında yeni nesil araclarda vc-c,ast-h,cr-c gibi ilk 30bin km'ye cevap verebilecek filitre grubu ve yağ kaliteleri zenginleştirilerek sorun yaratmaması için mühendislik çalışması yapıldığını duymuştum.tabi orjinal parçalar için söylüyorum.ama ülkemizde bırakın özel servisi yetkili servisler bile sizi bir dahaki servis zamanı için yağ kartınıza 7500km sonrasını yazmayı alışkanlık haline getirmişler.
size tavsiyem,aracınızın kullanma klavuzundaki servis aralığı bölümlerini dikkatli okumanızı tavsiye ederim.
piyasada prensipli çalışan ve başı ağrımaması için orj.parça kullanan özel servisler çok az.gerekirse parçaları yetkili servisten alıp,güvendiğiniz özel servise taktırabilirsiniz.

ALBATROS_09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
60BİN arayla biliyorum .ben aldığımda araba 92bindeydi ben set olarak değiştirdim bi daha.150bine kadar bineriz işte....

torsion

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
60 bin diye biliyorum su pompası bilyeler de değişmeli