haydi hayırlı olsun zam geldi :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yaşadığım günleri film şeridi gibi gözden geçirince ülke olarak her geçen gün daha da kötüye gittiğimize şahit oluyorum. Saygısız, tahammülsüz, bilgisiz, eğitimsiz, sadece kendisi için yaşayan bir toplum olduk. Örf ve adetlerimizden hızla uzaklaştık. Her pislik her ahlaksızlık gavurlardan geliyor diyen müslüman kesim nedense oralarda yaşamaya can atıyorlarlar, çocuklarına orada eğitim aldırıyorlar, ekmek parası için oralarda çalışıyorlar, üç günlük tatillerini oralarda geçirmeyi tercih ediyorlar. Siz yıllık izinlerinde, bayram tatillerinde veya eğitim almaya arap ülkelerine giden kaç kişi biliyorsunuz? Sokaklar, üniversiteler, parti teşkilatları dokuz ışığı, altı oku, abdest almayı dahi bilmeyen kişilerle doluyken biz neyi savunuyoruz. Maalesef ülke genel kültür ve kaliteli eğitim bakımından devamlı değer kaybediyor. Oy uğruna veya şirinlik uğruna mantar gibi üniversite açmak marifet değildir, o üniversitelerin içine kaliteli eğitmenler koyamıyorsan akıntıya kürek çekiyorsun demektir.

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aboo zam konusu ne hale gelmiş. Bugün Ankara ya döndüm ve LPG fiyatları da uçmuş. Arabaya binmicez artık.

DweLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bisiklet aldım, en temizi. Kilo da almıştım, yararı olur. ama 10 km sürmek de var :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben bisiklet aldım, en temizi. Kilo da almıştım, yararı olur. ama 10 km sürmek de var :D

En büyük hayalim şehir içinde arabayı bırakıp sağa sola bisiklet ile gitmek ama ama geçirdiğim kaza sonucu artık bisiklet kullanamıyorum :(, şeytan al bir elektrikli bisiklet diyor ama onlar da çok kıytırık şeyler.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

TolgaTasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 Tekerleği olan hiçbir taşıta saygısı olmayan bir millet olduğumuzdan bisikleti ulaşım aracı olarak kullanamıyorum. :(

Bu arada Dizel ile Benzin arasındaki fark iyice azaldı. 6-7 ay kadar önce bununla ilgili bir haber okumuştum, 1 birim akaryakıttan ne kadar dizel ne kadar benzin üretilebildiği ve ilerleyen zamanlarda dizelin benzinden daha yüksek fiyatlara satılacağı yazıyordu. Bende saf saf benzin fiyatlarını indirirler diye düşünüyordum :p

DweLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yani pek saygu duymayacaklarını sanmam en azından kırşehir'de. Ufak/küçük bi yer olduğu için en azından çoğu insanla yüz aşinalığı var. Bi de kaldırımda sürmezsen pek bi şey olmuyo :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
2 Tekerleği olan hiçbir taşıta saygısı olmayan bir millet olduğumuzdan bisikleti ulaşım aracı olarak kullanamıyorum. :(

Bu arada Dizel ile Benzin arasındaki fark iyice azaldı. 6-7 ay kadar önce bununla ilgili bir haber okumuştum, 1 birim akaryakıttan ne kadar dizel ne kadar benzin üretilebildiği ve ilerleyen zamanlarda dizelin benzinden daha yüksek fiyatlara satılacağı yazıyordu. Bende saf saf benzin fiyatlarını indirirler diye düşünüyordum :p

Benim aldığım notlara göre bir varil petrolden ortalama olarak;

% 43 benzin
% 11 LPG
% 18 fueloil
% 9 jet yakıtı
% 5 asfalt
% 14 diğer ürünler

Oranlara bakılırsa LPG nin durumu da tehlikeli. LPG ye kadar çok ihtiyaç duyulursa 5 TL'lik benzin o derecede elde kalacak demektir.

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayatı tesbih yapmışım salliyormusum :D
Yakında ciplak vatandaş gibi cıbıl cıbıl kosariz yeter diye....

Saygılar.
HTC cihazımdan gönderildi.