Hava Filtresinde Yağ

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
İçerideki tel gibi olan yerler hep yağ. Bayadır aracı bu şekilde kullanıyorum (1000 km kadar ) yağ değişmiştim alta damlıyordu filtredendir diye pek önemsemedim. Ciddi bir durum mu ?
Üstad ya krank kecesi yada eksantrik bu şekilde kullanma triger atlarsa subap eyer motor ici açılır bence fazla sıkıştırma götür göster o şekilde yağa bulanmışsa triger onuda değiş çünkü petrol ve türevleri kayışları öldürür

blackblade

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Üstad ya krank kecesi yada eksantrik bu şekilde kullanma triger atlarsa subap eyer motor ici açılır bence fazla sıkıştırma götür göster o şekilde yağa bulanmışsa triger onuda değiş çünkü petrol ve türevleri kayışları öldürür
Tamamdır ustam. Bİr şey daha soracağım bu durum araçta tekleme yaparmı ?

CHTZDN

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Muhtemelen krank keçelerinden kaçırıyor olabilir yağı normal mi ?Bence böle kullanma triger keser yığılır kimyasallar kayışları zayıflatıp koparabilir Kapağın içindeki illaki yağ olabilir ama filtreye kadar ulaşması dikkat edilecek bir konu Allah muhafaza yağ kalmaz yatak sarar dikkat et

CHTZDN

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Sanayiye gide gele biraz bişeyler öğrendik bugün vectra C kasa geldi triger koparmış benim aracında tek sorunu klima kaçağı bulamadılar 6 günde uçup gidiyor bende sonunda uğraşmaktan vazgeçtim aç cam serinle usulü devam :) yağını kontrol Et başka bir iyi bir sadece Opel yapan birine baktır burdan tahmin ediyoruz belki küçük bişey çıkabilir

blackblade

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Çok sağolun en iyisi bir opel servisine göstermek. Yağı zaten eskiden Tofaş kullanmıştım oradan alışkanlık sürekli bakarım :)

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
triger kapakları sökülmeden nerden kacırdıgı tem anlaşılmaz lakin ön grank kecesi ve eksantirik keceleri degişmesi gerekecektir ve triger kayışı cok yaglanmış sa degişmesi gerekir... yag kayışın kaucuk yapısını bozmar