Hava Filtresinde Yağ

blackblade

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Dün aracım soğuk çalıştırmada gaz verince öksürür gibi yaptı. Gaza yüklenince egzozdan siyah duman attı sonra düzeldi. Bugün hava filtresine baktım durum bu yağ olmuş içi. İçerisinde toz vs de vardı. Hatta kutunun altı yağ içerisinde sizce neden olur ?222.jpg333.jpg

blackblade

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bir bilen yokmu ?

blackblade

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Dün aracım soğuk çalıştırmada gaz verince öksürür gibi yaptı. Gaza yüklenince egzozdan siyah duman attı sonra düzeldi. Bugün hava filtresine baktım durum bu yağ olmuş içi. İçerisinde toz vs de vardı. Hatta kutunun altı yağ içerisinde sizce neden olur ?Ekli dosyayı görüntüle 28127Ekli dosyayı görüntüle 28128

yag7925499e9fd4e290.jpg

Buralara elimi sürdüğümde yağ geliyor elime. Buradan sıçrıyor olabilirmi ?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Hava filtresinin alt kısmı bu dışarıdan hava çeken kısım burası kirli olur normaldir dışarıdan çektiği basınçla su veyahut yağ gelmiş olma ihtimali var önemli olan üst kısımda sorun varmı ve hava filtresi baya kötü değiştir istersen

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
yag7925499e9fd4e290.jpg

Buralara elimi sürdüğümde yağ geliyor elime. Buradan sıçrıyor olabilirmi ?
Orası net gözükmüyor ama tahminen sanırım trigerin orayı gösteriyorsun eğer orada yağ varsa koruma kapağını sök ve egzantrik dişlilerin göz at yağ varsa egzantrik kecesi yağ kaçırıyordur

blackblade

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Orası net gözükmüyor ama tahminen sanırım trigerin orayı gösteriyorsun eğer orada yağ varsa koruma kapağını sök ve egzantrik dişlilerin göz at yağ varsa egzantrik kecesi yağ kaçırıyordur
Hava filtresinin üstün normaldi hocam altı ise yağlanmış. Ustaya götürdüm yağ kaçağını görmek için trigeri sökmek gerek triger sökülürse de değişir dedi bu iş böylemidir ? benim trigerim daha sıfır yeni takılmış sayılır. Ben oradaki kapağı söksem herhangi bir tehlikesi varmı motor sağlığı açısından ? çünkü pek anlamam. eğer dediğiniz gibiyse bu durum aciliyeti olan bir olaymı ileriye dönük büyük sıkıntı çıkarabilir mi?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Hava filtresinin üstün normaldi hocam altı ise yağlanmış. Ustaya götürdüm yağ kaçağını görmek için trigeri sökmek gerek triger sökülürse de değişir dedi bu iş böylemidir ? benim trigerim daha sıfır yeni takılmış sayılır. Ben oradaki kapağı söksem herhangi bir tehlikesi varmı motor sağlığı açısından ? çünkü pek anlamam. eğer dediğiniz gibiyse bu durum aciliyeti olan bir olaymı ileriye dönük büyük sıkıntı çıkarabilir mi?
Evet trigerin altında sayılır egzantrik dişlilerin tam arkası hayır değişim zorunlu değildir üstad sıfır takılmış ise tekrar değişmeye gerek yok yeni ürün sonuçta ha değişim zamanı 10 bin kalmıştır örnek değişirsin ama yeni ürünü değişmeye gerek yok herhangi bir tehlikesi yok ama kapağı tekrar takin araya bir şey girmemesi için eğer ki keçeler yağ kaçırıyorsa sente atlar kayış sıyırır yağ yüzünden motora zararı olur açılmak zorunda tabiki kacak ordaysa

• Beğen
Tepkiler: a.culcu

blackblade

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Kapağın içi de bu durumda.

blackblade

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Üstad hiç kullanma aracı yağ dolu benmi yanlış gördüm
İçerideki tel gibi olan yerler hep yağ. Bayadır aracı bu şekilde kullanıyorum (1000 km kadar ) yağ değişmiştim alta damlıyordu filtredendir diye pek önemsemedim. Ciddi bir durum mu ?