Hava Filtresi!!

doktor1968

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün arabama kışlık bakımını yaptırmak ve motor yağını,yağ filtresini ve hava filtresini değiştirmek için sanayiye gittim.

Yağ filtresini değiştirirken hava filtresinide değiştirelim dedim(malum araba daha 2 aylık) dediki usta yok dedi bunların hava filtresi değişmez dedi.Dalga geçio sandım.Sonra tamamdır bitti dedi.USta hava filtresi değişmez dedim ya dedi
iyi tamam dedim,çıktım geldim.
Usta açıklama yapmadı bu doğru bişey mi doğruysa ne alaka bi açıklarmısınız?

deniz_serdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araçların bakım periyodları teknoloji sayesinde uzamıştır fakat hava filitresi teknolojisinde pek bir gelişme olmadığı için ben 5000 km de bir değiştiriyoeum zaten ucuz bir parça bırakın nefes alsın araç

efedkr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kutu içi filtre fln mı var araçta, onlar değişmiyo sadece belli periyodlarda temizleniyor diye biliyorum..

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nası mantık arkadas bu ya... her 8000-10000 de değişmesi gerekir bu filtrelerin.o usta uzaydamı yaşıyor.

doktor1968

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
değişince ayarları bozulur gibi bişi söledi.Tamam dedim ama bi kere bakacam hava filtreine yarın tozluysa değiştirecem.

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bana kalırsa saçmalamış tüm filitrelerin temizliği doğrudan motoru ömrünü etkiler.

Hatta kafamdaki düşünce düzenli bakımları yapılan benzinli araçlar rahatlıkla 1.000.000 km yapabilir.

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Performans hava filtresi takılıysa doğru değişmez 5000 km de bir temizlenir , yağlanır, normal hava filtresi varsa belli periyotlarda değişmesi lazım ( her yağ değişiminde )

oktay38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oto yıkamada calısırken bir a kasa vectra geldi temizledim motora hava tuttum hava filtresinide temizleyim dedim addm yok hava filtresi cıkarsa araba calısmaz dedi :):) arkdas aahilik yapmayın dedim bende b si var ben takmıyorum ses gelsin diye dedim :) (gerci ses cıkmıyorda)